• Konkurs „Budownictwo – moja pasja!”

• W dniu 19 marca 2024 roku odbyła się I edycja konkursu „Budownictwo – moja pasja!”, zorganizowanego przez Międzynarodową Akademię Nauk Stosowanych w Łomży pod patronatem Podlaskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Głównym celem konkursu jest propagowanie szeroko pojętej dziedziny gospodarki jaką jest nowoczesne budownictwo. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych technicznych o różnych kierunkach kształcenia, nie tylko tych o profilach budowlanych.

Naszą szkołę, na zaproszenie organizatorów konkursu, reprezentowali: Wiktoria Kuś (3 TLP), Kacper Napiórkowski (4 TLP), Bartosz Jakubowski (3 TSP) wraz z opiekunem p. Tomaszem Iwańskim. Program wydarzenia obejmował: powitanie wszystkich uczestników przez rektora uczelni, wykład pt. „Koniec szkoły i co dalej…?”, rozwiązywanie testu konkursowego, wykład pt. „Budownictwo energooszczędne”, zwiedzanie stoisk firm sponsorujących wydarzenie, poczęstunek, prezentację oferty edukacyjnej uczelni MANS, ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i upominków.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie, otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa oraz upominki, przygotowane przez sponsorów. Szkoła również została uhonorowana certyfikatem.

• Młodzieżowy Delegat RP na 79. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem – organ doradczy Minister Agnieszki Buczyńskiej Przewodniczącej Komitetu ds. Pożytku Publicznego, przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych ogłaszają konkurs „Młodzieżowy Delegat RP na 79. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ” w Nowym Jorku. Celem konkursu jest wyłonienie osoby, która jako Młodzieżowy Delegat RP weźmie udział w 79. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz będzie uczestniczyła w realizacji i upowszechnianiu założeń Konkursu do kolejnej Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Jeśli masz 18-28 lat, działasz społecznie i chcesz mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość, wypełnij zgłoszenie konkursowe i powalcz o tę rolę!

Na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia 2024 r. - szczegóły, regulamin i wzór zgłoszenia znajdziesz tu:

• KONKURS TURBOLANDESKUNDE

• W dniu 15.03.2024 r. odbył się w naszej szkole I etap ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest to IX edycja konkursu – „Turbolandeskunde – Schweiz”.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

W tym roku pytania dotyczyły Szwajcarii.

Celami konkursu są m.in. rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie wychowania proeuropejskiego, rozbudzanie otwartości na inne kultury, doskonalenie umiejętności wykorzystywania technologii komputerowej i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy, doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy w grupie.

Uczniowie rozwiązywali w grupach trzyosobowych test, który zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego ( Szwajcarii).

Z arkuszem etapu szkolnego najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy 2 TL : Patryk Wiśniewski , Klaudia Wasilewska oraz Maja Zabielska.

Serdecznie gratulujemy !

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania.

Koordynatorem etapu szkolnego była pani Joanna Boczkowska -nauczycielka języka

• MÓJ POWIAT MAKOWSKI

• 6 marca 2024 r. uczennice Zespołu Szkół w Różanie: Martyna Głażewska (IV tlp), Izabela Jastrzębska (III tlp) oraz Wiktoria Kuś (III tlp) uczestniczyły w uroczystości, podczas której dokonano podsumowania konkursu filmowego „Mój Powiat Makowski”. Z rąk Starosty Makowskiego - Pana Mirosława Augustyniaka dziewczęta otrzymały wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe. Wielkie podziękowania należą się również Kacprowi Napiórkowskiemu (IV tlp), który nagrał i zmontował przesłany na konkurs film.

Praca powstawała pod kierunkiem pani Doroty Bachmury.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi!