• # SPRZĄTAMY DLA POLSKI 2024

          • Nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w w akcji SPRZĄTAMY DLA POLSKI. W VII edycji programu uczestniczyli uczniowie klasy I TLP, którzy sprzątali teren wokół szkoły.

            Głównym celem tego przedsięwzięcia jest skuteczna walka z zanieczyszczeniem terenów zielonych, takich jak lasy, parki i skwery. W ramach inicjatywy #SprzątamyDlaPolski organizatorzy dążą do osiągnięcia tego celu poprzez dwuetapowy proces:

            - edukowanie na temat ochrony środowiska, uczenie odpowiedzialności za utrzymanie czystości wokół siebie i kształtowanie trwałych nawyków związanych z troską o środowisko

            - oraz zaangażowanie w zbiorowe sprzątanie terenów zielonych i kształtowanie postawy proekologicznej w perspektywie długoterminowej.

            Akcja #SprzątamyDlaPolski odpowiada zatem zarówno na pilne potrzeby ochrony środowiska, jak i na długofalowe wyzwanie budowy społeczeństwa świadomego ekologicznie. W ten sposób Fundacja “Sprzątamy Dla Polski” dąży do stworzenia społeczeństwa, które nie tylko reaguje na aktualne problemy związane z zanieczyszczeniem, ale także działa aktywnie na rzecz trwałego i zrównoważonego rozwoju naszego otoczenia.

            Opiekunami ww. akcji w naszej szkole były panie: Dorota Bachmura, Ewa Chojnowska, Grażyna Rawa i Hanna Rostkowska.

             

          • AKCJA ŻONKILE

          • 19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia, corocznie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Wolontariusze z klas I TL i III TL/TS przygotowali papierowe żonkile – symbol pamięci o wydarzeniach z 1943 r. Obejrzeliśmy również przygotowany przez POLIN na podstawie reportażu Hanny Krall film "Zdążyć przed Panem Bogiem" .

            Koordynatorkami akcji w szkole były panie Joanna Mościcka i Grażyna Rawa.

          • Konkurs „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje...”

          • Dariusz Pazuła - uczeń klasy IV tmp wziął udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe. Celem konkursu jest popularyzowanie historii osób, które pomagały Żydom w czasie II wojny światowej.

            Uczeń napisał pracę dotyczącą losów siostry pradziadka - Jadwigi Dudziec, która w czasie II wojny światowej pomagała Żydom, a w 1999 roku Instytut Yad Vashem w Jerozolimie przyznał jej tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata.

            Praca została przygotowana pod opieką p. Joanny Mościckiej.

          • Konkursu fotograficzny „Mazowsze – skrzynia skarbów. Między zielenią a zabytkami”

          •  

            W konkursie fotograficznym zorganizowanym przez biuro posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Fotografie wykonali:

             

            1. Natalia Białobrzewska klasa II TLP

            2. Michalina Chrzanowska klasa I TLP

            3. Joanna Golbińska klasa IV TLP

            4. Martyna Głażewska klasa IV TLP

            5. Natalia Kapraszewska klasa I TLP

            6. Julia Napiórkowska klasa I TLP

            7. Dariusz Pazuła klasa IV TMP

            8. Dominika Sadzikowska klasa I TLP

            9. Milena Stepnowska klasa I TLP


             

            Konkurs miał na celu promowanie piękna oraz bogactwa kulturowego i przyrodniczego regionu mazowieckiego. Przesłane fotografie umożliwiły odkrywanie niezwykłych pejzaży i zabytków Mazowsza.

            Fotografie Natalii Kapraszewskiej, Dominiki Sadzikowskiej i Mileny Stepnowskiej zostały wyróżnione przez komisję konkursową i wraz z pracami nagrodzonymi zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanej wystawy trwającej od 22 do 25 kwietnia 2024 roku w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wystawa ta będzie wyjątkową okazją do promowania młodych talentów oraz ukazania bogactwa kulturowego i przyrodniczego Mazowsza na arenie międzynarodowej.

            Szkolnym opiekunem konkursu była pani Grażyna Rawa.

             

            https://bielan.pl/2024/04/ogloszenie-wynikow-konkursu-fotograficznego-mazowsze-skrzynia-skarbow-miedzy-zielenia-a-zabytkami/

          • Witajcie!🙂 Hej wszystkim ! 😉

          • Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co sprawia, że nasza szkoła jest tak wyjątkowa? Teraz macie okazję to odkryć ! Zapraszamy Was do obejrzenia naszego najnowszego filmu promującego, który przeniesie Was w świat naszej placówki !

            W naszym filmie znajdziecie nie tylko piękne ujęcia naszej szkoły i osiągnięcia naszych uczniów. To także opowieść o naszej pasji do nauki, zaangażowaniu nauczycieli oraz atmosferze pełnej współpracy i wsparcia.

            Oglądając ten film, poczujecie ducha naszej szkoły i zrozumiecie, dlaczego jesteśmy dumni z naszej społeczności. To niezwykła okazja, aby poznać naszą szkołę bliżej i dołączyć do naszej rodzinnej atmosfery !

            Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji ! Obejrzyjcie nasz film i przekonajcie się sami, dlaczego warto być częścią naszej szkolnej rodziny!

            Zapraszamy Was na niezapomnianą podróż! Oglądajcie i dołączcie do nas już dziś! !

             

            https://www.facebook.com/100063936999606/videos/7628158420604096

          • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

          •  

            W związku z ustanowieniem przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2024 Rokiem Czesława Miłosza 25 marca 2024 roku w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Starym Szelkowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski. Jego cele były następujące:

            - propagowanie pięknej poezji,

            - upowszechnianie kultury słowa i sztuki poezji,

            - prezentacja umiejętności artystycznych,

            - i popularyzacja literatury polskiej.

            W konkursie wzięły udział dwie nasze uczennice: Magdalena Biernacka z klasy 1TLp i Nikola Kieszek z klasy II TMp. Magdalena Biernacka pięknie recytowała utwór Czesława Miłosza zatytułowany „Zapomnij” i zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Do konkursu uczennice zostały przygotowane przez p. Joannę Mościcka i p. Jolantę Świerczewską.

          • TYDZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

          • Od 18 do 22 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły mogli na korytarzu dolnym grać w ciekawe i różnorodne gry planszowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się szachy i warcaby, ale pojawiły się również nowości, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród młodzieży.

            Akcja zaplanowana i zorganizowana  panią Dorotę Bachmurę i panią Grażynę Rawę była wspaniałą okazją do integracji, odpoczynku, zredukowania poziomu stresu, ale także wspierania rozwoju intelektualnego oraz stymulowania złożonych procesów poznawczych i emocjonalnych.

            Warto grać w tzw. planszówki, ponieważ we współczesnym świecie są one ciekawą alternatywą dla bardzo absorbującego świata wirtualnego.

          • POZNAJ GRZYBY – UNIKNIESZ ZATRUCIA

          • Uczniowie Zespołu Szkół w Różanie wzięli udział w konkursie modelarskim „Poznaj Grzyby – Unikniesz zatrucia” zorganizowanym w ramach kampanii „Zdrowie przede wszystkim-Bezpieczny Powiat”. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w Makowie Mazowieckim. Honorowy patronat nad konkursem objęli: p. dr Łucja Lisiecka - Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce oraz Starosta Powiatu Makowskiego – p. Mirosław Jan Augustyniak.

            Cele konkursu były następujące:

            a) rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych;

            b) alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego;

            c) inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, poszerzenie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych;

            d) i poszerzenie wiedzy na temat grzybów jadalnych i trujących.

            Wyróżnienia otrzymały: Julia Masiak, Michalina Chrzanowska i Dominika Sadzikowska, zaś Justyna Radulska otrzymała wyróżnienie specjalne.

            Opiekunem uczniów była p. Grażyna Rawa.

    • liczba odwiedzin: 50154