• Młodzieżowy Delegat RP na 79. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ

          •  

            Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem – organ doradczy Minister Agnieszki Buczyńskiej Przewodniczącej Komitetu ds. Pożytku Publicznego, przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych ogłaszają konkurs „Młodzieżowy Delegat RP na 79. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ” w Nowym Jorku. Celem konkursu jest wyłonienie osoby, która jako Młodzieżowy Delegat RP weźmie udział w 79. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz będzie uczestniczyła w realizacji i upowszechnianiu założeń Konkursu do kolejnej Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

            Jeśli masz 18-28 lat, działasz społecznie i chcesz mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość, wypełnij zgłoszenie konkursowe i powalcz o tę rolę!

            Na zgłoszenia czekamy do 10 kwietnia 2024 r. - szczegóły, regulamin i wzór zgłoszenia znajdziesz tu:
            https://www.gov.pl/web/pozytek/konkurs-na-mlodziezowego-delegata-rp-do-onz4

          • KONKURS TURBOLANDESKUNDE

          • W dniu 15.03.2024 r. odbył się w naszej szkole I etap ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest to IX edycja konkursu – „Turbolandeskunde – Schweiz”.

            Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

            W tym roku pytania dotyczyły Szwajcarii.

            Celami konkursu są m.in. rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, propagowanie wychowania proeuropejskiego, rozbudzanie otwartości na inne kultury, doskonalenie umiejętności wykorzystywania technologii komputerowej i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy, doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy w grupie.

            Uczniowie rozwiązywali w grupach trzyosobowych test, który zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego ( Szwajcarii).

            Z arkuszem etapu szkolnego najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy 2 TL : Patryk Wiśniewski , Klaudia Wasilewska oraz Maja Zabielska.

            Serdecznie gratulujemy !

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania.

            Koordynatorem etapu szkolnego była pani Joanna Boczkowska -nauczycielka języka

          • MÓJ POWIAT MAKOWSKI

          • 6 marca 2024 r. uczennice Zespołu Szkół w Różanie: Martyna Głażewska (IV tlp), Izabela Jastrzębska (III tlp) oraz Wiktoria Kuś (III tlp) uczestniczyły w uroczystości, podczas której dokonano podsumowania konkursu filmowego „Mój Powiat Makowski”. Z rąk Starosty Makowskiego - Pana Mirosława Augustyniaka dziewczęta otrzymały wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe. Wielkie podziękowania należą się również Kacprowi Napiórkowskiemu (IV tlp), który nagrał i zmontował przesłany na konkurs film.

            Praca powstawała pod kierunkiem pani Doroty Bachmury.

            Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi!

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – 21 II 2024 r.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Hasło tegorocznej edycji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego brzmiało: „Edukacja wielojęzyczna: filar uczenia się i uczenia się międzypokoleniowego”. Na stronie UNESCO wskazano, że „250 milionów dzieci i młodzieży nadal nie uczęszcza do szkoły a 763 miliony dorosłych nie opanowało podstawowych umiejętności czytania i pisania”. Dzień Języka Ojczystego ma przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

            Uczniowie Zespołu Szkół w Różanie również włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tego dnia uczniowie na lekcjach języka polskiego dyskutowali na temat wolności słowa, roli słowa w XXI wieku, poprawności językowej i kultury języka. Wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali z tej okazji piękną zakładkę do książki przypominającą nasze działania i rolę języka ojczystego w kulturze i historii narodu polskiego.

            Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole zorganizowały panie: Grażyna Rawa, Joanna Mościcka i Jolanta Świerczewska.

          • Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Ortografia na medal” pod patronatem Starosty Makowskiego

          •  

            12 lutego 2024 roku odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Płoniawach-Bramurze. Wzięło w nim udział 12 naszych uczniów. Najlepsze wyniki uzyskały:

            1. Katarzyna Dąbek – uczennica klasy 3TLp

            2. Oliwia Foks – uczennica klasy 2TLp

            3. Martyna Głażewska – uczennica klasy 4TLp.

            Wyżej wymienione uczennice 24 lutego 2024 roku wzięły udział w etapie powiatowym konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Cele konkursu to: doskonalenie umiejętności ortograficznych uczniów, rozwijanie pisemnych form wypowiedzi pod kątem poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej oraz podniesienie poziomu nauczania języka polskiego.

            Za przeprowadzenie poszczególnych etapów konkursu odpowiedzialne były nauczycielki języka polskiego, p. Joanna Mościcka i p. Jolanta Świerczewska.

          • Szkolny Turnieju Piłki Siatkowej 🤾🤾‍♂️

          • W dniu 23. 02. 2024r. w sali gimnastycznej zorganizowane zostały zawody piłki siatkowej o tytuł Mistrza Zespołu Szkół w Różanie.

            Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn męskich, reprezentujących większość klas naszej szkoły.

            Po rozegraniu meczów systemem pucharowym, rywalizację zwyciężyła drużyna reprezentująca klasę 3tsp w składzie: Tomoń Mateusz, Bełdycki Karol, Białobrzewski Patryk, Mróz Daniel (3tlp), Wysocki Łukasz (2tmp), Wiśniewski Wiktor (1tsp).

            Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych.

            Drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy 4tmp.

            Zawody przygotowali i przeprowadzili:  Adam Zamojski i Artur Bujnowski

    • liczba odwiedzin: 49618