• SPOTKANIE  Z  FUNKCJONARIUSZAMI  POLICJI

     •  15 stycznia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Różanie uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszami policji: asp. Grzegorzem Dębowskim, mł. asp. Tomaszem Strzałkowskim i sierż. sztab. Katarzyną Ruszczyńską – specjalistą ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

           Spotkanie dotyczyło głównie odpowiedzialności karnej  za czyny popełnione przez osoby nieletnie, ale zostały też poruszone kwestie: cyberprzemocy, demoralizacji nieletnich, papierosów, narkotyków i innych środków odurzających, bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

     • WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

     • 11 stycznia 2019 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Zespole Szkół w Różanie. Tego dnia wolontariusze: Kamil, Milena, Karolina i Olga przeprowadzili zbiórkę funduszy na rzecz fundacji. Akcja została przeprowadzona wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. W ciągu jednego dnia udało się zebrać 328,75 zł. Nad akcją czuwała Jolanta Kruszewska – szef sztabu WOŚP w Różanie.

     • AIDS – CHOROBA XXI WIEKU

     •       20 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół w Różanie w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS odbył się konkurs pt. AIDS – choroba XXI wieku. Do konkursu przystąpiło  50 uczniów. Laureatami zostali: 
      I miejsce Aleksandra Jakóbiak z kl. II TL
      II miejsce Hubert Borucki z kl. IV TMR
      III miejsce Michał Chełstowski z kl. IV TMR

      Wyróżnienia otrzymały: Monika Szablak z kl. II TL oraz Natalia Napiórkowska z kl. I TL.
      GRATULUJEMY!
          Nad organizacją konkursu czuwała pani Katarzyna Rybacka. Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Różanie, której serdecznie dziękujemy.
       

     • SPOTKANIE  Z  FUNKCJONARIUSZAMI  POLICJI

     •   W ramach pracy profilaktyczno - wychowawczej Zespół Szkół im. Jana     Pawła II w Różanie oraz policja utrzymują stałą współpracę.

       W związku z tym, 8 stycznia 2019 roku, uczniowie klas I technikum uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji:  mł. asp. Tomaszem Strzałkowskim oraz sierż. Jarosławem Bartosiewiczem.

           Spotkanie dotyczyło głównie odpowiedzialności karnej  za czyny popełnione przez osoby nieletnie, ale zostały też poruszone kwestie narkotyków, e – papierosów czy brawurowej jazdy samochodem i jej konsekwencji. Policjanci wyjaśnili, jaka odpowiedzialność prawna spoczywa osobach nieletnich i pełnoletnich za różnego rodzaju czyny zabronione prawem. Omówili, czym są narkotyki i inne środki odurzające i jakie konsekwencje prawne wynikają z posiadania ich przez młodego człowieka. Zwrócili również uwagę na kwestie zachowania bezpieczeństwa na drogach. Ponadto uczniowie zostali poinformowani o procedurach postępowania z nieletnimi.

           Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Joannę Mościcką w ramach realizacji lekcji wiedzy o społeczeństwie.

     • „Zawodowcy dla Europy – Europa dla zawodowców” (Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego)

     • „Zawodowcy dla Europy – Europa dla zawodowców” (Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego)

     • Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie zajęć z przygotowania językowego

     • Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie zajęć z przygotowania językowego

     • Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie przygotowania pedagogicznego

     • Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie przygotowania pedagogicznego

     • Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie zajęć z przygotowania kulturowego

     • Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie zajęć z przygotowania kulturowego

     • BOŻE NARODZENIE

     •  

      Franciszek Karpiński

      Pieśń o narodzeniu Pańskim

      Bóg się rodzi, moc truchleje
      Pan niebiosów obnażony;
      Ogień krzepnie, blask ciemnieje
      Ma granice – Nieskończony;
      Wzgardzony – okryty chwałą
      Śmiertelny – król nad wiekami,
      A słowo ciałem się stało
      I mieszkało między nami.

       

      21 grudnia w naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy święta Bożego Narodzenia. W tym wyjątkowym dniu gościliśmy w murach naszej szkoły wielu gości: księdza proboszcza Antoniego Bardłowskiego, starostę powiatu makowskiego Zbigniewa Deptułę, członka zarządu powiatu Stanisława Strzeleckiego, pana Jerzego Pepłowskiego oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.

           Rozpoczęliśmy od wigilii klasowych, podczas których składaliśmy życzenia, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. W całej szkole unosił się zapach wigilijnych potraw. Następnie obejrzeliśmy Jasełka: zobaczyliśmy Maryję i Józefa z dzieciątkiem, „wyścig” pasterzy i trzech królów do chatki betlejemskiej, by oddać pokłon dziecinie, czy nawróconego hetmana. Nie zabrakło też Heroda, a nawet jego służki Jagny. Wszystko przyprawione dozą humoru…

           Po przedstawieniu głos zabrał starosta Zbigniew Deptuła, który pogratulował artystom ciekawego występu. Podziękował też za miniony rok pracy, za pracę na rzecz szkoły, za dobro i uśmiech. Życzył też zdrowych, rodzinnych świąt. W podobnym tonie wypowiedział się dyrektor Arkadiusz Załęski, który życzył wszystkim, by kolejny rok był pasmem sukcesów, a nadchodzące święta były czasem radosnych dni spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

          Na koniec uroczystości wszyscy podzielili się opłatkiem - symbolem pojednania, przebaczenia przyjaźni i miłości.

      Uroczystość przygotowali uczniowie pod okiem nauczycieli: Joanny Boczkowskiej, Jolanty Kruszewskiej, Janusza Skierkowskiego i ks. Mateusza Płotczyka.

       

     • „Zdrowe Piersi są OK!”

     •  

      Zdrowe Piersi są OK!” to program edukacyjny, który dotyczy profilaktyki raka piersi. Adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a pośrednio również do rodziców, kobiet z najbliższego otoczenia oraz kadry pedagogicznej szkół.

      Celem programu jest kształtowanie wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych nawyku pielęgnacji piersi i dbania o nie oraz budowanie świadomości dotyczącej dbania o zdrowe piersi.

      W tym roku, po raz drugi, Zespół Szkół w Różanie przystąpił do programu rekomendowanego przez Sanepid. 3 grudnia 2018 r. przedstawicielki firmy Avon: Dorota Chełstowska i Anna Samsel przeprowadziły szkolenie dotyczące profilaktyki raka piersi. Każda jego uczestniczka na specjalnym fantomie dokonywała badania piersi. Omówione zostały rodzaje występujących guzków, wielkości, a całości szkolenia dopełniła prezentacja multimedialna.

      Szkolenie zorganizowała pedagog Katarzyna Rybacka.

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY

     •   17 grudnia 2018 roku 32 uczniów z I TL, I TMR, II TMR, I TS i II TS wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.

      Uczniowie zwiedzili Świątynię Opatrzności Bożej nazywaną Wawelem XXI wieku. Mieli też okazję zobaczyć znajdujący się w podziemiach Panteon Wielkich Polaków z grobowcami tych, których świadectwo życia bardzo mocno zapisało się w historii naszego kraju, w tym ks. Jana Twardowskiego i Ryszarda Kaczorowskiego.

      Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz spacer po Starym Mieście. Pracownik naukowy muzeum bardzo interesująco przedstawił dzieje naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza oraz cechy charakterystyczne jego wybitnych dzieł, co spotkało się z zaciekawieniem uczniów.

      Zupełnie inny charakter miała obecność uczniów w obiekcie sportowo - rekreacyjnym, czyli w Hangarze 646 znajdującym się w dzielnicy Mokotów. Tutaj można było pod opieką trenerów skakać na różnych trampolinach, ćwiczyć sprawność fizyczną i spostrzegawczość.

      Ostatnim punktem programu był pobyt w warszawskiej galerii Arkadia, w której to uczniowie zjedli ciepły posiłek, zrobili przedświąteczne zakupy, a w Cinema City oglądali wybrane filmy, np. Dywizjon 303.

      Wycieczka była okazją do kształcenia wrażliwości kulturowej, estetycznej, religijnej i społecznej, sprzyjała również podnoszeniu sprawności fizycznej oraz integracji rówieśniczej.

      Wyjazd zorganizowali: Henryka Pielach, Jolanta Świerczewska i ks. Mateusz Płotczyk.

     • REKOLEKCJE ADWENTOWE

     •  10 grudnia 2018 roku cała społeczność Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Różanie uczestniczyła we Mszy Św. odprawionej w ramach trzydniowych Rekolekcji Adwentowych w Kościele Parafialnym pw. Świętej Anny w Różanie. Rekolekcjom przewodniczył ksiądz Tadeusz Podbielski.

  • liczba odwiedzin: 159510