• Narodowe czytanie PRZEDWIOŚNIA

     •   

      NARODOWE CZYTANIE 2018

      Już po raz kolejny Zespół Szkół w Różanie uczestniczył w akcji Narodowego Czytania objętego honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

      W roku stulecia odzyskania niepodległości czytaliśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, które przybliżyło nam doświadczenia Polaków sprzed wieku oraz skłoniło do refleksji nad dziejami ojczystymi. 7 września akcja została przeprowadzona w murach naszej szkoły, zaś 10 września -  dzięki współpracy z OPS-  w różańskim Domu Seniora.

      W Zespole Szkół w Różanie poszczególne fragmenty czytali: pani wicedyrektor Ewa Teofilak, nauczyciele oraz uczniowie. Z kolei w Domu Seniora inne fragmenty "Przedwiośnia" czytali jeszcze Burmistrz Gminy Różan - pan Piotr Świderski, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej - pan Jan Szufleński oraz seniorzy. Za tło muzyczne posłużyły utwory Michała Lorenca wykorzystane w filmowej adaptacji dzieła.

      Pamiątkowe egzemplarze "Przedwiośnia", na kartach których widniała okolicznościowa pieczęć z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymali pani wicedyrektor Ewa Teofilak oraz burmistrz pan Piotr Świderski. Dodatkowo przeprowadzono losowania, w wyniku których książki otrzymali uczniowie, nauczyciele i seniorzy. 

      Organizatorkami akcji były: p. Jolanta Świerczewska, p. Renata Kaźmierczak oraz p. Marta Bacławska.

       

     • Rok szkolny 2018/2019 - czas zacząć!

     •  

      ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

       

            3 września 2018 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Różanie odbyła się uroczysta akademia inaugurująca rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uświetnili ją swoją obecnością radni powiatu makowskiego: Pan Jerzy Pepłowski oraz Pan Stanisław Strzelecki.

           Uczniowie w pięknych słowach i piosence przypomnieli okres II wojny światowej, kiedy ówczesnym uczniom nie było dane uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych. Głos zabrał Pan Stanisław Strzelecki oraz Pan Jerzy Pepłowski, którzy w nowym roku szkolnym życzyli uczniom i nauczycielom samych sukcesów, wytrwałości  i pracowitości.

          Na koniec uroczystości głos zabrała wicedyrektor szkoły - Pani Ewa Teofilak, która serdecznie przywitała wszystkich zebranych, a w szczególności pierwszoklasistów, oraz życzyła owocnego roku szkolnego.

           Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

           Uroczystość przygotowali: Artur Bujnowski, Joanna Mościcka i Jacek Wasilewski.

     • Zakończenie roku szkolnego

     • Niech nikt nie ulga pokusie

      traktowania czasu wolnego jako

      odpoczynku od wartości.

                                         Jan Paweł II

       

      ZAKOŃCZENIE  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018

       

            22 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Różanie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W akademii  udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: starosta makowski Zbigniew Deptuła, radny powiatu makowskiego Stanisław Strzelecki  oraz rodzice.

           Uczniowie w ciepłych słowach pożegnali ten rok szkolny, podsumowali swą całoroczną pracę, a także podziękowali nauczycielom za ogrom pracy włożony w ich wychowanie i nauczanie. Dziękujemy Wam za trud i serce, za dodawanie otuchy, za stawianie poprzeczki coraz wyżej, za te wszystkie kartkówki bez liku, za to, że wierzyliście w nas, gdy my już przestawaliśmy wierzyć, za cierpliwość, gdy nam jej było brak, za wyrozumiałość dla naszych poczynań nie zawsze rozsądnych, za to, że uczyliście nas patrzeć przyszłość oraz za to, że waszym marzeniem było wychować nas na szóstkę – wymieniali, wręczając kwiaty.

           Uczniowie wyróżniający się w nauce, sporcie oraz ci , którzy uzyskali wysoką frekwencję, otrzymali listy pochwalne, a ich rodzice listy gratulacyjne. Uczniowie ze średnią 4,75 i wyżej otrzymali również nagrody książkowe. Wręczono również nagrody dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Języków Obcych.

       

            Głos zabrał również dyrektor szkoły Arkadiusz Załęski, który pogratulował osiągnięć edukacyjnych wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Podziękował za reprezentowanie szkoły w różnych konkursach, olimpiadach, zawodach. Wasze sukcesy są naszymi sukcesami, z tego się ogromnie cieszymy - stwierdził. Słowa wdzięczności skierował też do rodziców za wsparcie w organizacji imprez i uroczystości szkolnych,  radnych, nauczycieli     i pracowników za owocną współpracę, a do księży za duchowe wsparcie. Życzył również wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

           Do życzeń przyłączył się też starosta makowski Zbigniew Deptuła, dziękując dyrekcji i nauczycielom za organizację pracy, za przekazywanie wiedzy. Życzył bezpiecznych, szczęśliwych i zdrowych wakacji, optymizmu i zadowolenia oraz byśmy wszyscy mogli się spotkać we wrześniu.

           Uroczystość przygotowali: Artur Bujnowski, Anna Olkowska, Grażyna Rawa, Małgorzata Sławińska i  Adam Zamojski.

       

      WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY!!!

      UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY ŻYCZYMY

       BEZPIECZNEGO I MIŁEGO LETNIEGO WYPOCZYNKU !

       

      Zdjęcia:  https://zsrozan.edupage.org/photos/?photo=album#photos:album:38

     • Praktyki w Hiszpanii

     • UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W RÓŻANIE

       NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH

      W HISZPANII

       

          Od 2 - 16 czerwca br. 20 - osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Różanie realizowała praktyki zawodowe w hiszpańskiej Maladze.  Możliwe to było dzięki udziałowi szkoły w  projekcie „Zawodowcy dla Europy - Europa dla Zawodowców" Erasmus+ POWER Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.

          Uczniowie odbywali staże zawodowe w firmach budowlanych oraz warsztatach samochodowych, gdzie doskonalili swoje umiejętności, zdobywali nowe doświadczenia, a także poznawali organizację pracy hiszpańskich przedsiębiorstw.

       

            Projekty mobilnościowe to jednak nie tylko staże zawodowe, to także program kulturowy, a w nim wycieczki, zwiedzanie, poznawanie zwyczajów i kultury kraju gospodarzy. Uczniowie zwiedzili więc Malagę i jej najciekawsze zabytki:   Katedrę Wcielenia,  ruiny Teatru  Rzymskiego, twierdzę Alcazaba i zamek Gibralfaro oraz stolicę Andaluzji Sewillę. Urozmaiceniem  był udział  w pokazie tańca flamenco   w   Museo de Arte Flamenco de la Pena Juan Breva Malaga oraz w tapas night, podczas którego uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość skosztowania wielu tradycyjnych potraw kuchni hiszpańskiej.

           Opiekunami uczniów były panie: koordynator projektu Renata Kaźmierczak oraz Joanna Mościcka.

       

     • Dobry Start

     • Informujemy, że 1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny.

      Więcej informacji na stronie www.mrpips.gov.pl/DobryStart - w specjalnej zakładce poświęconej tej formie wsparcia.

     • Wakacje z książką!

     •  

      Biblioteka szkolna zaprasza

      do wypożyczania książek  na okres wakacji.

       

      (DO)WOLNOŚĆ    CZYTANIA

      Drodzy uczniowie !

      Zaplanujcie co chcecie czytać.

      Dowolność czytania pozwoli Wam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy,

       mieć nieograniczone możliwości.

      Przyjdźcie do biblioteki szkolnej.

      Podajcie tytuły książek i nazwiska autorów,

      a zaplanowane przez Was pozycje pojawią się na półkach w naszej bibliotece.

     • Dzień Bibliotekarza

     •     Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w bibliotece szkolnej

      Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Różanie, w dniu 8.05.2018 r. zorganizowano wystawę pod hasłem:

       

      O Żeromskim bibliotekarzu - w bibliotece szkolnej.

       

           Dnia 30.05.2018r. uczniowie klas II TMRiA i II TS uczestniczyli   w lekcji bibliotecznej na temat:

      Stefan Żeromski – bibliotekarz i miłośnik książek.

           Celem lekcji, obok odniesień do twórczości Stefana Żeromskiego, było przybliżenie uczniom sylwetki pisarz pod kątem jego miłości do książek i pracy na stanowisku bibliotekarza w Muzeum Narodowym Polskim w Rapperswillu.

           Na czas lekcji biblioteka zamieniła się w kawiarenkę, w której serwowano zimne napoje i ciasteczka.

           Lekcję, w której uczestniczył dyrektor szkoły Arkadiusz Załęski, zorganizowały w ramach współpracy, Anna Olkowska – bibliotekarka i Małgorzata Sławińska – nauczycielka języka polskiego.

       

     • Dzień Sportu

     •                       Szkolny Festyn Sportowo Rekreacyjny

                                   z Okazji Dnia Sportu w Zespole Szkół w Różanie

       

               07 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się festyn w którym udział  wzięli  uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Różanie.

              Za pierwsze trzy miejsca w każdej konkurencji wręczono  nagrody rzeczowe  w postaci słodyczy.

               W turnieju piłki nożnej zwycięstwo odniosła drużyna reprezentująca klasy 2 TMR/TS w składzie: Chrzanowski Daniel, Żebrowski Oskar, Szydlik Łukasz, Prusik Daniel, Wysocki Damian, Jaroszewski Sebastian.   Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z klasy 3 TMR.

      Trzecie miejsce drużyna 1TS/TMR

       

               Mini siatkówkę wygrali nauczyciele w sładzie: Artur Bujnowski, Adam Zamojski, ks. Mateusz Płotczyk przed drużyną uczniów w składzie: Oskar Żebrowski, Łukasz Mościcki, Piotr Gołębiewski.

       

       W konkurencjach indywidualnych zwyciężały następujące osoby:

                                                          Rzuty do kosza

       1 miejsce – Kamil Bełdycki

       2 miejsce – Piotr Gołębiewski

       3 miejsce – Damian Wysocki

                                                                  Konkurs Karaoke

       1 miejsce –  Monika Szablak

       2 miejsce –  Szymon Ptak

       3 miejsce – Rafał Majkowski

                                                         Konkurs Darta

       1 miejsce – Jarosław Siepioła

       2 miejsce – Daniel Napiórkowski

       3 miejsce – Jolanta Świerczewska

                W meczu piłki nożnej nauczyciele ulegli drużynie uczniów wynikiem 3 : 4

        

               Dzięki Komitetowi Rodzicielskiemu, zostały zakupione kiełbaski, kaszanki na grylla, napoje, lody oraz słodycze przeznaczone na nagrody. Pogoda dopisała wspaniale a młodzież bawiła się świetnie.

             Serdeczne podziękowania należą się: Radzie Rodziców przy Zespole Szkół  w Różanie - Sponsorom i wszystkim tym nauczycielom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej szkolnej imprezy a szczególnie: Jolancie Kruszewskiej, Katarzynie Napiórkowskiej, ks. Mateuszowi Płotczykowi, Jarosławowi Siepiole, Januszowi Skierkowskiemu

                  

                                        Komitet Organizacyjny:

                                        Artur Bujnowski

                                        Adam Zamojski

                                        Adam Zabielski

                                        Jacek Wasilewski

      Zdjęcia: https://zsrozan.edupage.org/photos/?photo=album#photos:album:39

                                                         

                                                                          

       

     • Malaga

     • UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W RÓŻANIE

       NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH

      W HISZPANII

       

          Od 2 - 16 czerwca br. 20 - osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Różanie realizowała praktyki zawodowe w hiszpańskiej Maladze.  Możliwe to było dzięki udziałowi szkoły w  projekcie „Zawodowcy dla Europy - Europa dla Zawodowców" Erasmus+ POWER Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.

          Uczniowie odbywali staże zawodowe w firmach budowlanych oraz warsztatach samochodowych, gdzie doskonalili swoje umiejętności, zdobywali nowe doświadczenia, a także poznawali organizację pracy hiszpańskich przedsiębiorstw.

            Projekty mobilnościowe to jednak nie tylko staże zawodowe, to także program kulturowy, a w nim wycieczki, zwiedzanie, poznawanie zwyczajów i kultury kraju gospodarzy. Uczniowie zwiedzili więc Malagę i jej najciekawsze zabytki:   Katedrę Wcielenia,  ruiny Teatru  Rzymskiego, twierdzę Alcazaba i zamek Gibralfaro oraz stolicę Andaluzji Sewillę. Urozmaiceniem  był udział  w pokazie tańca flamenco  w   Museo de Arte Flamenco de la Pena Juan Breva Malaga oraz w tapas night, podczas którego uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość skosztowania wielu tradycyjnych potraw kuchni hiszpańskiej.

           Opiekunami uczniów były panie: koordynator projektu Renata Kaźmierczak oraz Joanna Mościcka.

       

     • Niebieska karta

     • NIEBIESKA KARTA W OŚWIACIE

      SPOTKANIE PEDAGOGÓW POWIATU MAKOWSKIEGO

       

           30 maja 2018 w Zespole Szkół w Różanie w ramach  sieci współpracy i samokształcenia odbyło się spotkanie pedagogów szkół powiatu makowskiego  dotyczące procedury Niebieskiej Karty. Spotkanie poprowadziła pedagog ZS w Różanie Katarzyna Napiórkowska, a uczestniczyli w nim pedagodzy szkół z: Karniewa, Czerwonki, Krasnosielca, Krasińca, Makowa Mazowieckiego oraz Różana.

       

      Tematy poruszone podczas spotkania to:

      - przemoc w rodzinie,

      - rodzaje przemocy,

      - system przeciwdziałania przemocy w rodzinie,

      - przepisy prawne,

      - zadania Zespołu Interdyscyplinarnego i Grupy Roboczej,

      - interwencje pracowników oświaty,

      - formularze Niebieskiej Karty,

      - zasady uruchamiania procedury Niebieskiej Karty,

      - zasady prowadzenia Niebieskiej Karty,

      - kwestionariusz oceny ryzyka występowania przemocy w rodzinie wobec dziecka

     • Bezpieczne wakacje

     • SPOTKANIE  Z  FUNKCJONARIUSZAMI  POLICJI

       

            W ramach pracy profilaktyczno - wychowawczej Zespół Szkół im. Jana      Pawła II w Różanie oraz policja utrzymują stałą współpracę.

             W związku z tym, 30 maja 2018 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji:  asp. Grzegorzem Dębowskim  i mł. asp. Tomaszem Strzałkowski.

            Szkolenie dotyczyło bezpieczeństwa w czasie wakacji. Policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa: w domu, w górach, nad wodą oraz zagrożenia, jakie niesie ze sobą czas letniego wypoczynku.

       

     • Praktyki w Rimini

     • UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W RÓŻANIE

      NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH W RIMINI

       

           Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół w Różanie wyjechała na praktyki   do włoskiego Rimini.  Możliwe to było dzięki udziałowi szkoły w  projekcie „Zawodowcy dla Europy - Europa dla Zawodowców" Erasmus+ POWER Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.

           Uczniowie klasy III technikum mechanizacji rolnictwa w ciągu dwóch majowych tygodni odbywali praktykę zawodową w gospodarstwach rolnych i warsztatach w Rimini i Coriano. Uczyli się nowych umiejętności, a także obserwowali organizację i metody pracy we Włoszech.

           Podczas pobytu przyszli technicy uczestniczyli również w przygotowanym  dla nich programie kulturowym. Zwiedzili min.: Rimini , San Marino oraz Wenecję.

     • Dzień otwarty

     • DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ W RÓŻANIE

       

          10 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, podczas którego gościliśmy gimnazjalistów Czerwonki.

      W programie znalazły się min.:

      • Przedstawienie oferty edukacyjnej Zespołu Szkół w Różanie
      • Przedstawienie realizowanych przez szkołę projektów unijnych w ramach programu ERASMUS +
      • Zwiedzanie szkoły
      • Zwiedzanie Warsztatów Szkolnych

           Spotkanie przygotowali: Dorota Bachmura, Tomasz Iwański, Renata Kaźmierczak, Joanna Mościcka i Jacek Wasielewski.

     • Podaruj książkę bibliotece

     • „Podaruj książkę bibliotece”- czytana książka żyje dłużej!

       

      Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy

      do włączenia się w akcję

       

      „Podaruj książkę bibliotece”.

       

      Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru

      o ciekawe i wartościowe pozycje książkowe.

      Jeżeli przeczytałeś książki, które warto polecić innym- przekaż je do biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Różanie .

       

      Uwolnij książkę !- akcja trwa do końca 2018 roku.

     • Spotkanie z prawnikiem

     • SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM

       

           9 maja 2018 roku po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie z prawnikiem. Cykliczne prelekcje skierowane są do młodzieży naszej szkoły i mają na celu pogłębienie ich świadomości prawnej.

       

      Bardzo dziękujemy Panu Mateuszowi Bujale, który w  sposób jasny i zrozumiały przybliżył młodzieży wybrane kwestie prawne.

       

      Dziękujemy również Stowarzyszeniu Wsparcia Obywatelskiego, z ramienia którego

      odbyło się spotkanie.

       

     • Pożegnanie maturzystów

     • Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości.

                                                                                T. Kotarbiński

       

       

      POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

       

           27 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół im. Jana  Pawła II w Różanie obchodzono zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych.

           W uroczystości wzięli udział: ksiądz kanonik Antoni Bardłowski, starosta makowski Zbigniew Deptuła, kierownik KRUS w Makowie Mazowieckim - Adam Miecznikowski, dyrektor szkoły – Arkadiusz Załęski, rodzice maturzystów, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie.

           Uroczystość  poświęcona była maturzystom klas: III LO, IV TB, IV TS i IV TMR.

            Z pocztem sztandarowym pożegnały się: Aleksandra Krukowska, Marlena Kubicka, Paulina Peczyńska i Karolina Żerańska, które swoje obowiązki przekazały młodszym koleżankom.

            Głos zabrał dyrektor szkoły Arkadiusz Załęski, który pogratulował abiturientom ukończenia szkoły, podziękował wychowawcom i nauczycielom za ogromny wkład pracy. Rodzicom maturzystów życzył zadowolenia i dumy, a samym maturzystom sukcesów, realizacji marzeń, a w najbliższym czasie połamania piór na maturze.

            Następnie głos zabrał starosta makowski Zbigniew Deptuła, który podziękował absolwentom,       że swoją drogę edukacyjną związali z różańską szkołą. Podziękował również dyrekcji, nauczycielom  i rodzicom za troskę i ogrom pracy. Gratulując ukończenia szkoły, życzył spełnienia marzeń i realizacji najśmielszych planów.

          Ksiądz proboszcz Antoni Bardłowski życzył natomiast powodzenia na maturze, ale też w innych dziedzinach życia.

            W imieniu młodszych klas głos zabrał uczeń klasy III TMR Hubert Borucki, który złożył abiturientom najlepsze życzenia radości, spełnienia marzeń i sukcesów w dorosłym życiu, podkreślając, że Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości. Monika Szablak i Patryk Głażewski dla opuszczających mury różańskiej placówki przygotowali muzyczną niespodziankę – piosenkę Ani Wyszkoni Biegnij przed siebie.

           Następnie wyróżniającym się uczniom wręczono listy pochwalne i listy gratulacyjne oraz nagrody za osiągnięcia edukacyjne, sportowe, pracę na rzecz szkoły oraz reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym.

           Głos zabrali również sami maturzyści. Karolina Żerańska, ich przedstawicielka, podziękowała wszystkim nauczycielom, a przede wszystkim wychowawcom i dyrekcji za wyrozumiałość, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, życzliwość, wsparcie i mobilizację. Stwierdziła za Winstonem Churchillem, iż To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.Na ręce wychowawców: Małgorzaty Sławińskiej, która była pierwszym wychowawcą klasy III LOoraz obecnego wychowawcy Henryki Pielach, wychowawcy kl. IV TS/TMR Jolanty Świerczewskiej oraz wychowawcy kl. IV TB Doroty Bachmury, nauczycieli oraz zaproszonych gości powędrowały piękne kwiaty  będące symbolem wdzięczności.

           Uczniowie  klas kończących naukę również przygotowali piękny prezent: uczennice klasy III LO wykonały pożegnalną piosenkę Nie płacz Ewka.

            Uroczystość przygotowali nauczyciele: Marta Bacławska, Artur Bujnowski, Renata Kaźmierczak, Joanna Mościcka,  Jacek Wasilewski i Adam Zamojski wraz z uczniami.

     • Święto Konstytucji 3 Maja

     • AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

       

           27 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół im. Jana  Pawła II w Różanie obchodziliśmy  227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

           W uroczystości wzięli udział: ksiądz kanonik Antoni Bardłowski, starosta makowski Zbigniew Deptuła, kierownik KRUS w Makowie Mazowieckim - Pan Adam Miecznikowski, dyrektor szkoły – Arkadiusz Załęski, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice.

           Konstytucja 3 Maja to pierwsza ustawa zasadnicza w Europie, będąca wielkim osiągnięciem polskiej myśli politycznej. Uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne, przypomnieli, kim byli twórcy Konstytucji, a także opowiedzieli o przeszkodach związanych z jej uchwalaniem.

           Uroczystość przygotowali: Ewa Chojnowska, Katarzyna Napiórkowska, Paweł Falba z uczniami  klasy I TL.

       

     • Konkurs Orki

     • KONKURS ORKI SZKÓŁ POWIATU MAKOWSKIEGO

           23 kwietnia 2018 r. w Makowie Mazowieckim odbył się Konkurs Orki SZKÓŁ POWIATU MAKOWSKIEGO. Patronat honorowy nad konkursem objął starosta makowski Zbigniew Deptuła.

           Zawodnicy mieli za zadanie zaoranie ciągnikiem Zetor z pługiem dwuskibowym działki o powierzchni 30x10 m „w skład i w rozorywkę” z zachowaniem głębokości 22 cm i wielu kryteriów, m.in.: prostoliniowości, dokładności wyorania podwójnej bruzdy, odpowiedniego wykształcenia skib, równomierności profilu gleby, przestrzegania zasad bhp. Pracę oceniała komisja konkursowa: Barbara Karol – kierownik MODR, Adam Miecznikowski – kierownik KRUS w Makowie Mazowieckim oraz Marek Gogolewski i Grzegorz Jaworski – właściciele gospodarstw rolnych.

         Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów klasy III TMR: Kamil Śledziewski i Michał Chełstowski.

  • liczba odwiedzin: 117711