18 marca 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z żołnierzami z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ostrołęce oraz Jednostki wojskowej w Komorowie.
Podczas zajęć wojskowi przybliżyli realia służby wojskowej oraz omówili różne możliwości wstąpienia do armii, w tym dobrowolną zasadniczą służbę wojskową oraz terytorialną służbę wojskową. Uczniowie uzyskali również informacje na temat procesu rekrutacji, wymaganych kwalifikacji oraz ścieżek rozwoju zawodowego dostępnych w Wojsku Polskim.
Nie zabrakło również czasu na pytania dotyczące m.in. warunków szkolenia, możliwości łączenia służby z dalszą nauką oraz perspektyw zatrudnienia po jej zakończeniu.
Spotkanie było cenną okazją do poznania jednej z ciekawszych i szanowanych ścieżek zawodowych.
Dziękujemy Żołnierzom za wizytę w naszej szkole!