•  

      

     „Zawodowcy dla Europy
     – Europa dla zawodowców”

            W ramach projektu realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) na zasadach programu Erasmus +  12-osobowa grupa nauczycieli zawodu Zespołu Szkół w Różanie odbyła w dniach 15 - 19.01.2018 r. szkolenie „job shadowing” we włoskim Rimini.

     Nauczyciele mieli sposobność obserwowania pracy nauczycieli we włoskim technikum rolniczym oraz pracowników firm: logistycznej, samochodowej i mechanizacji rolnictwa, zapoznali się z włoskim systemem edukacji, metodami organizacji i zarządzania zagranicznymi przedsiębiorstwami oraz nowymi technologiami pracy. Szkolenie było także okazją do poprawy umiejętności językowych, nawiązania znajomości, pracy zespołowej  w środowisku międzynarodowym, jak i pogłębienia wiedzy o kulturze włoskiej.  W czasie wizyt kulturalnych nauczyciele podziwiali architekturę  włoskich miast: Wenecji, Rimini, Santarcangelo oraz pobliskiego San Marino.

     Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie wyniesione ze szkolenia przyniesie wymierne korzyści w codziennej pracy dydaktycznej.

     ________________________________________________________________________________________________

      

                         Powrót do domu klas IV TMR i IV TS z Rimini

     Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół w Różanie.       „Zawodowcy dla Europy, Europa dla Zawodowców"
     Erasmus+ POWER Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Rimini - ciao, ciao ITALIA! - 19.11.2017 r. czyli powrót do domu klas IV TMR i IV TS

         

     ___________________________________________________________________________________________________

     „Zawodowcy dla Europy, Europa dla Zawodowców" 

     - pożegnanie RIMINI

     Erasmus+ POWER
     Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego

     W piątek 17 listopada 2017 roku byliśmy w siedzibie firmy Sistema Turismo, aby przeprowadzić ewaluację i otrzymać certyfikaty potwierdzające odbycie stażu. Spotkaliśmy się po raz kolejny z Ireną, Vicky, Stefano i Stratosem. Był czas na rozmowy, wspomnienia i wspólne zdjęcia.

                                          

     _____________________________________________________________________________________________________

     W Rimini nad Morzem Adriatyckim - 16.11.2017

            Erasmus+ POWER Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego
     Dzisiaj również byliśmy w zakładach pracy, w których odbywamy zagraniczną praktykę zawodową. Po południu znaleźliśmy czas na relaks pod palmami i spacer brzegiem szumiącego Adriatyku. Zebraliśmy piękne muszle, które po powrocie do domu podarujemy bliskim.


                                  

     _______________________________________________________

                                                          Wyjazd do Rimini

                              

        „Zawodowcy dla Europy, Europa dla Zawodowców" Erasmus+ POWER Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego - RIMINI 2017
     Praktykę zawodową odbywamy w różnych przedsiębiorstwach znajdujących się w Rimini i okolicznych miejscowościach, np. w Cesenie, Santarcangelo. Posiadamy bilety miesięczne i do pracy dojeżdżamy pociągiem lub autobusem komunikacji miejskiej. Jest fajnie. Poznajemy nowe obyczaje i zawieramy nowe znajomości.

      ______________________________________________________

            I  DOKUMENTY PROJEKTOWE

      

     II FOTORELACJA

     1. Praktyka grupa I

     2. Praktyka grupa II