Aktywna tablica ”

Nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2020-2024 –„AKTYWNA TABLICA”.

Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu szerokiego wykorzystywania TIK i doprowadzenie do upowszechniania interaktywnych metod na zajęciach z różnych przedmiotów.

W ramach programu zakupiono sprzęt i oprogramowanie wchodzące w skład pomocy dydaktycznych : dwa laptopy, tablicę interaktywną i projektor.

Zakup nowoczesnych środków dydaktycznych z pewnością wpłynie na wzrost atrakcyjności prowadzonych w szkole zajęć. Interaktywne metody pracy na lekcjach z różnych przedmiotów sprawią, że zajęcia będą ciekawsze i inspirujące do zdobywania oraz poszukiwania nowej wiedzy. Prowadzenie lekcji zostanie wyniesione na zupełnie nowy poziom sięgając po najnowsze zdobycze techniki, bowiem era czarnych tablic już dawno minęła.
        Bardzo cieszymy się, że nasza szkoła staje się coraz bardziej nowoczesna. Z pewnością w przyszłości czekają nas kolejne nowości związane ze sprzętem IT i dzięki temu nasza codzienna edukacja zyska nowy wymiar ukierunkowany na kształcenie kompetencji przyszłości.

Szkolnym koordynatorem jest pani mgr. Joanna Boczkowska

W związku z realizacją rządowego programu Aktywna Tablica powstała „Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK”. Szkoły uczestniczące w sieci to:

Zespół Szkół im: Jana Pawła II w Różanie

Zespół Szkół im : Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu

Zespół Szkół im: Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim

Pierwsze spotkanie koordynatorów projektu odbyło się 09.12.2022r. w którym ustalono zakres współpracy.

25.01 .23r. odbyło się drugie spotkanie koordynatorów .Główną tematyką spotkania była wzajemna wymiana doświadczeń, ciekawych innowacyjnych rozwiązań, zastosowanie nowych aplikacji z wykorzystaniem TIK w nauczaniu.

28.04.23 Odbyło się spotkanie podsumowujące współpracę . Nastąpiła  wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.

W ramach dzielenia się zasobami w związku z realizacją rządowego programu "Aktywna Tablica" publikujemy załączniki scenariuszy lekcji z wykorzystaniem TIK

Informatyka : 1.Jak pobierac dane do arkusza kalkulacyjnego.doc

2.Tworzenie strony internetowej w jezyku html.doc

Język angielski :1. Home speaking and listening practice.docx