Matura pisemna z języka angielskiego i z języka rosyjskiego
- 10
Matura pisemna z matematyki 🖊📐📏✏️
- 3
Matura pisemna z języka polskiego 🇵🇱 ✍️
- 15
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Warsztaty - " Inspirujące lekcje z Laboratorium Przyszłości"
Unieważnienie postępowania dot. sporządzenia dokumentacji projektowej i kosztorysowej ogrodzenia
SPOTKANIA Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI
16 oraz 30 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 3TLp, 4TLp, 4TSp, 3TSp uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. Rozmawiali z mł. asp. Justyną Mroczkowską oraz st. asp. Tomaszem Strzałkowskim. Funkcjonariusze zachęcali zarówno dziewczęta, jak i chłopców do podjęcia służby w Policji. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda proces rekrutacji oraz jakie wymagania stawiane są przyszłym kandydatom.
Spotkania przebiegły w przyjaznej atmosferze, o co zadbali funkcjonariusze policji, organizatorka spotkania
– pani pedagog Marlena Opacka oraz sami uczniowie, którzy dopytywali o szczegóły tak odpowiedzialnej profesji.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu DBI. Dzień ten obchodzony był 6. Lutego 2024 r. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu
dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Uczniowie na lekcjach informatyki rozwiązywali test wiedzy odnośnie bezpieczeństwa w sieci, żeby przekonać się czy znają dobrze zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie. W ramach tego wydarzenia w naszej szkole odbył się konkurs na plakat promujący bezpieczne użytkowanie Internetu pod hasłem: „Bezpieczny Internet – Działajmy razem”. Wyłoniono trzy prace, które nagrodzono dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pierwsze miejsce zajęła praca Zuzanny Wasińskiej z klasy 1 TMP. Miejsce drugie przypadło Bartłomiejowi Ostaszewskiemu z klasy 3 TSP. Trzecie miejsce na podium z nagrodami zajęła Julia Masiak z klasy IV LOP. Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali następujący uczniowie: Kinga Gołębiewska (IV LOP), Zuzanna Bobrowska (IV LOP) i Mariola Budziszewska ( IV LOP ). Koordynatorem DBI była pani Joanna Boczkowska.
Serdecznie dziękujemy za nagrody, które otrzymaliśmy od Wydawnictwa Nowa Era, Wydawnictwa Migra oraz Komisji Europejskiej.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do ponownego uczestnictwa za rok !
1
AKADEMIA Z OKAZJI 233. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
26 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: ksiądz kanonik Stanisław Siemion, wicestarosta powiatu makowskiego p. Dariusz Wierzbicki oraz członkowie Zarządu Powiatu Makowskiego: p. Stanisław Strzelecki i p. Sławomir Chrzanowski. Podczas uroczystości uczniowie przypomnieli trudną i pełną wyrzeczeń historię Polski oraz podkreślili rolę pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji 3 Maja.
Akademię przygotowali: p. Joanna Mościcka, p. Renata Jeż, p. Hanna Rostkowska oraz p. Tomasz Iwański z uczniami.
1
POŻEGNANIE ABITURIENTÓW
26 kwietnia 2024 roku abiturienci Zespołu Szkół w Różanie, tak jak w całej Polsce, zakończyli swoją edukację i otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. W tym roku byli to uczniowie IV klasy Liceum Ogólnokształcącego i V klasy Technikum o specjalności technik logistyk i technik pojazdów samochodowych. Ich wychowawczyniami były panie Ewa Chojnowska i Joanna Boczkowska.
Uroczyste zakończenie miało miejsce na sali gimnastycznej i wzięli w nim udział zaproszeni goście: wicestarosta makowski p. Dariusz Wierzbicki, członkowie Zarządu Powiatu Makowskiego w osobach p. Stanisława Strzeleckiego i p. Sławomira Chrzanowskiego, ksiądz dziekan Stanisław Siemion, przedstawicielka Rady Rodziców – p. Beata Napiórkowska oraz dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, abiturienci i pozostali uczniowie.
Uroczyste zakończenie przebiegało w podniosłej atmosferze. Dyrektor szkoły Arkadiusz Załęski oraz wszyscy przemawiający życzyli absolwentom bardzo dobrych wyników na egzaminie maturalnym, satysfakcjonującej pracy i powodzenia w dorosłym życiu. Absolwentom wręczono również nagrody książkowe za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym i wolontariat. Podziękowaniom, życzeniom i miłym słowom nie było końca.
Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na maturze.
29
WYCIECZKA DO Makowa Mazowieckiego
25 kwietnia 2024 roku w ramach programu profilaktycznego „ALKOHOL, NARKOTYKI, DOPALACZE TO NIE UMILACZE” odbyła się wycieczka do Makowa Mazowieckiego.
Uczniowie w miejscowym kinie uczestniczyli w prelekcji filmu „Zdążyć” dotyczącego problematyki uzależnień od środków psychoaktywnych oraz roli rodziny w życiu młodego człowieka.
Po obejrzeniu filmu młodzież została zaproszona na Dzień Otwarty do Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. Tutaj oficer prasowa, podkom. Monika Winnik, opowiedziała uczniom o pracy w policji i przedstawiła zasady dotyczące rekrutacji. Z kolei prezentacja technika kryminalistyki pozwoliła uczniom lepiej poznać sposoby, metody i tajniki pracy policjanta. Obecni na spotkaniu funkcjonariusze policji podkreślali różnorodność zadań, jakie wykonują, począwszy od patrolowania ulic, aż po udział w dochodzeniach czy pracę w jednostkach specjalnych. Uczniowie zobaczyli również policyjny areszt oraz odpowiednio wyposażone samochody policyjne.
Wyjazd został zorganizowany dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Makowie Mazowieckim, Komendą Powiatową Policji w Makowie Mazowieckim oraz Urzędem Gminy w Różanie.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie Marlena Opacka, Grażyna Rawa i Jolanta Świerczewska.
35
„Mazowsze w Europie: nasze wartości, nasze spojrzenie”
„ALKOHOL NARKOTYKI DOPALACZE TO NIE UMILACZE”
24 kwietnia 2024 r. w ramach programu profilaktycznego „ALKOHOL NARKOTYKI DOPALACZE TO NIE UMILACZE” odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim - podkom. Moniką Winnik oraz przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim - panią Moniką Kosakowską oraz panią Milena Lenarciak.
Podczas spotkania zorganizowanego przez panią Marlenę Opacką przeprowadzono pogadankę na temat przeciwdziałania uzależnieniom.
# SPRZĄTAMY DLA POLSKI 2024
Nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w w akcji SPRZĄTAMY DLA POLSKI. W VII edycji programu uczestniczyli uczniowie klasy I TLP, którzy sprzątali teren wokół szkoły.
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest skuteczna walka z zanieczyszczeniem terenów zielonych, takich jak lasy, parki i skwery. W ramach inicjatywy #SprzątamyDlaPolski organizatorzy dążą do osiągnięcia tego celu poprzez dwuetapowy proces:
- edukowanie na temat ochrony środowiska, uczenie odpowiedzialności za utrzymanie czystości wokół siebie i kształtowanie trwałych nawyków związanych z troską o środowisko
- oraz zaangażowanie w zbiorowe sprzątanie terenów zielonych i kształtowanie postawy proekologicznej w perspektywie długoterminowej.
Akcja #SprzątamyDlaPolski odpowiada zatem zarówno na pilne potrzeby ochrony środowiska, jak i na długofalowe wyzwanie budowy społeczeństwa świadomego ekologicznie. W ten sposób Fundacja “Sprzątamy Dla Polski” dąży do stworzenia społeczeństwa, które nie tylko reaguje na aktualne problemy związane z zanieczyszczeniem, ale także działa aktywnie na rzecz trwałego i zrównoważonego rozwoju naszego otoczenia.
Opiekunami ww. akcji w naszej szkole były panie: Dorota Bachmura, Ewa Chojnowska, Grażyna Rawa i Hanna Rostkowska.
2
POWIATOWY KONKURS ORKI
Powiatowy Konkurs Orki odbył się we wtorek 23 kwietnia 2024 roku na terenie należącym do Zespołu Szkół w Makowie Mazowieckim. Wzięło w nim udział sześciu uczniów, w tym Mikołaj Krzyżewski i Jakub Rawa z klasy II Technikum Mechanizacji i Agrotroniki w Zespole Szkół w Różanie. Uczestnicy mieli do zaorania poletka o długości 30 metrów i szerokości 10 metrów. Pracę wykonywali ciągnikiem Zetor z pługiem dwuskibowym. Komisja oceniała „prostolinijność, głębokość i dokładność wyorania podwójnej bruzdy”.
W rywalizacji między szkołami Zespół Szkół w Różanie zajął trzecie miejsce, a ww. uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie.
AKCJA ŻONKILE
19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia, corocznie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Wolontariusze z klas I TL i III TL/TS przygotowali papierowe żonkile – symbol pamięci o wydarzeniach z 1943 r. Obejrzeliśmy również przygotowany przez POLIN na podstawie reportażu Hanny Krall film "Zdążyć przed Panem Bogiem" .
Koordynatorkami akcji w szkole były panie Joanna Mościcka i Grażyna Rawa.
16
Konkurs „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje...”
Dariusz Pazuła - uczeń klasy IV tmp wziął udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe. Celem konkursu jest popularyzowanie historii osób, które pomagały Żydom w czasie II wojny światowej.
Uczeń napisał pracę dotyczącą losów siostry pradziadka - Jadwigi Dudziec, która w czasie II wojny światowej pomagała Żydom, a w 1999 roku Instytut Yad Vashem w Jerozolimie przyznał jej tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata.
Praca została przygotowana pod opieką p. Joanny Mościckiej.
Zaproszenie do składania ofert - sporządzenie dokumentacji projektowej i kosztorysowej ogrodzenia
Przypominamy o trwającym konkursie : „Zdrowie? Ogarniam TO !”
Konkursu fotograficzny „Mazowsze – skrzynia skarbów. Między zielenią a zabytkami”
W konkursie fotograficznym zorganizowanym przez biuro posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Fotografie wykonali:
-
Natalia Białobrzewska klasa II TLP
-
Michalina Chrzanowska klasa I TLP
-
Joanna Golbińska klasa IV TLP
-
Martyna Głażewska klasa IV TLP
-
Natalia Kapraszewska klasa I TLP
-
Julia Napiórkowska klasa I TLP
-
Dariusz Pazuła klasa IV TMP
-
Dominika Sadzikowska klasa I TLP
-
Milena Stepnowska klasa I TLP
Konkurs miał na celu promowanie piękna oraz bogactwa kulturowego i przyrodniczego regionu mazowieckiego. Przesłane fotografie umożliwiły odkrywanie niezwykłych pejzaży i zabytków Mazowsza.
Fotografie Natalii Kapraszewskiej, Dominiki Sadzikowskiej i Mileny Stepnowskiej zostały wyróżnione przez komisję konkursową i wraz z pracami nagrodzonymi zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanej wystawy trwającej od 22 do 25 kwietnia 2024 roku w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wystawa ta będzie wyjątkową okazją do promowania młodych talentów oraz ukazania bogactwa kulturowego i przyrodniczego Mazowsza na arenie międzynarodowej.
Szkolnym opiekunem konkursu była pani Grażyna Rawa.
-
- liczba odwiedzin: 69641