Z radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjno-profilaktycznym „CyberMoc – Bezpieczny Internet”, który jest realizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości.
Celem projektu jest kształtowanie postaw świadomego, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W ramach programu nasi uczniowie uczestniczą w lekcjach o cyberbezpieczeństwie, przygotowują różnego rodzaju prace edukacyjne oraz prowadzą akcje informacyjne w środowisku szkolnym i lokalnym. Najwięcej działań podejmowanych jest na lekcjach informatyki. Uczniowie tworzą prezentacje, rozwiązują quizy, oglądają filmy edukacyjne, wykonują karty pracy, projektują plakaty i – co najważniejsze – rozmawiają o tym, jak chronić siebie i innych w sieci.
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Joanna Boczkowska.