Ogólnopolski Konkurs „Od technika do logistyka 2026”
W dniu 14 stycznia 2026 roku w Zespole Szkół w Różanie odbył się etap I Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 2026”, organizowanego przez Międzyuczelniane Studenckie Koło Naukowe „LogPoint”, działające na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej oraz na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego. Główne cele konkursu to: pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką logistyczną oraz upowszechnianie wiedzy logistycznej.
W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów naszej szkoły, kształcących się w zawodzie technik logistyk: z klasy II TLp - Napiórkowski Bartosz, z klasy III TLp - Biernacka Magdalena, Modzelewski Bartłomiej i Rupińska Oliwia, z klasy IV TLp - Borczon Kacper, Borucka Gabriela, Krystianiak Łukasz, Siepioła Bartosz i Zabielska Maja. Uczestnicy rozwiązywali 40-zadaniowy, jednogodzinny test w formule online. Wyniki uzyskane przez poszczególnych uczniów oraz informacje o ewentualnym zakwalifikowaniu się do etapu II konkursu zostaną przesłane drogą mailową w ciągu jednego miesiąca. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał jego koordynator szkolny - mgr inż. Tomasz Iwański, nauczyciel przedmiotów logistycznych.