Strona główna
SZKOŁA DO HYMNU🎤🎤🗣
7 listopada 2025 r. nasza szkoła z zaangażowaniem przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej pod patronatem Minister Edukacji Barbary Nowackiej.
Podczas uroczystej akademii zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście o godzinie 11.11 odśpiewali hymn narodowy, wyrażając w ten sposób jedność i dumę z bycia Polakami. Wydarzenie to było okazją do przypomnienia historii oraz wartości, które łączą nas wszystkich.
Narodowe Święto Niepodległości
7 listopada 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości – jednego z najważniejszych dni w historii naszego kraju.
W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycili nas:
Pan Stanisław Strzelecki – członek Zarządu Powiatu Makowskiego,
Pan Sławomir Chrzanowski – członek Zarządu Powiatu Makowskiego,
Konkurs modelarski „Poznaj grzyby, unikniesz zatrucia”🍄
5 listopada 2025 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu modelarskiego „Poznaj grzyby - unikniesz zatrucia”, zorganizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Makowie Mazowieckim. Celem konkursu było promowanie wiedzy o bezpiecznym zbieraniu grzybów, ich spożywaniu oraz zapobieganie zatruciom.
📢 OGŁOSZENIE 💛
Z okazji Światowego Dnia Życzliwości , który obchodzimy 13 listopada ,samorząd uczniowski przygotował dla was specjalną krzyżówkę związaną z życzliwością
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Będzie to także dzień uśmiechu –
załóż tego dnia żółty element stroju (np. koszulkę, przypinkę...)
a nie będziesz pytany!
Złote Ręce – rozwijaj swoją kreatywność!
Pierwsze zajęcia manualno - artystyczne ZŁOTE RĘCE za nami!
30 października 2025 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, podczas których z ogromnym zapałem i pomysłowością tworzyli piękne jesienne ozdoby, lampiony, świeczniki oraz urocze dynie z materiałów Było kreatywnie, kolorowo i bardzo twórczo!
Wycieczka do Olsztynka i Malborka🚶♀️🚶🚌
29 października 2025 r. uczniowie Zespołu Szkół w Różanie pod opieką pani Ewy Chojnowskiej, pani Marty Bacławskiej i pani Joanny Mościckiej wyruszyli na niezwykle ciekawą wycieczkę do Olsztynka i Malborka.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku, gdzie mogliśmy na własne oczy zobaczyć fascynujący proces powstawania wyrobów ze szkła dekoracyjnego i użytkowego. Rzemieślnik w efektowny sposób dmuchał i formował gorącą masę szklaną, tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Podczas pokazu pan Taras Krynicki opowiedział o historii, technologii oraz ciekawostkach związanych z produkcją szkła. To była niezwykła lekcja kreatywności i precyzji!
Szkolna lekcja pamięci - wspólne sprzątanie cmentarza
Młodzież Zespołu Szkół w Różanie z klas 4 TMR i 4 TSP pod opieką wychowawczyni Jolanty Kruszewskiej sprzątała cmentarz grzebalny.
Pamiętamy o tych co odeszli...
6
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w naszej szkole📚📖
Październik to wyjątkowy czas dla wszystkich miłośników książek – na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji nasza szkolna biblioteka tętniła życiem, ponieważ przeprowadzono liczne akcje, których głównym celem była promocja czytelnictwa. A były to:
Book Crossing – uwalnianie książek – uczniowie wymieniali się przeczytanymi pozycjami, dając im drugie życie i zachęcając innych do czytania,
Nasza szkoła w programie „Twoje dane – Twoja sprawa”📄📑💻
Z dumą informujemy, że dołączyliśmy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”, realizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.
Celem inicjatywy jest podnoszenie świadomości uczniów i nauczycieli w zakresie ochrony danych osobowych oraz prawa do prywatności, a także rozwijanie kompetencji cyfrowych niezbędnych w bezpiecznym korzystaniu z nowych technologii.
CyberMoc - Bezpieczny Internet 💻
Z radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjno-profilaktycznym „CyberMoc – Bezpieczny Internet”, który jest realizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości.
Celem projektu jest kształtowanie postaw świadomego, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
DZIEŃ PATRONA I ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
27 października 2025 r. społeczność Zespołu Szkół w Różanie w wyjątkowy sposób uczciła Dzień Patrona – św. Jana Pawła II.
Uroczystość rozpoczęła się od zapalenia znicza przy kamieniu upamiętniającym nadanie szkole imienia Jana Pawła II. Następnie uczniowie, nauczyciele i dyrekcja uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. kanonika Stanisława Siemiona, który, nawiązując do osobistych wspomnień z wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz jego pontyfikatu, ukazał Jana Pawła II nie tylko jako duchownego i papieża, lecz przede wszystkim jako człowieka wielkiego serca i autorytetu moralnego. Po zakończeniu Mszy zapalono znicz przy pomniku papieża Polaka, oddając w ten sposób hołd patronowi szkoły.
RÓŻOWY PAŹDZIERNIK
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską kampanię „Różowy Październik”, której celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie profilaktyki raka piersi. Z tej okazji 24 października 2025 r. zorganizowano prelekcję oraz warsztaty edukacyjne, podczas których mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę o zdrowiu oraz nauczyć się, jak dbać o siebie na co dzień.
Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy
24 października 2025 r. maturzyści naszej szkoły, pod opieką pana Mariusza Chorchosa i pana Adama Zamojskiego, wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Był to wyjątkowy czas refleksji, modlitwy i wspólnego zawierzenia nadchodzących egzaminów dojrzałości Matce Bożej Częstochowskiej.
Uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej, wysłuchali konferencji duchowej i mieli okazję do chwili osobistego skupienia.
🚨🔥 PRÓBNA EWAKUACJA W NASZEJ SZKOLE! 🚶♀️🚶♂️🏫
Dziś w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja
Uczniowie i nauczyciele sprawnie opuścili budynek , zachowując spokój i porządek
Na miejscu zbiórki wszyscy zostali szybko przeliczeni i poinformowani o zakończeniu ćwiczeń
Takie działania to ważny element dbania o bezpieczeństwo
Dziękujemy wszystkim za odpowiedzialne zachowanie i współpracę.
