Projekt „Razem z PO WER przekraczamy granice ”
Zaproszenie do składania ofert - przygotowanie językowe nauczycieli
Projekt "Przystań w sieci"
FAKTY I MITY O DEPRESJI
DRODZY NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE
Dzień Samorządności
Pandemia koronawirusa spowodowała, że niemożliwe jest, aby w szkole odbyły się - tradycyjnie planowane na 21 marca - obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Samorząd Uczniowski pragnie jednak zapewnić, że nadal spełnia swoją podstawową funkcję, jaką jest reprezentowanie ogółu uczniów, dbanie o ich prawa, obowiązki i interesy.
Samorząd Uczniowski pragnie umożliwić swoim kolegom i koleżankom wyrażenie głosu w kwestii edukacji zdalnej. W związku z tym zachęca do wypełnienia ankiety dostępnej pod linkiem:
https://forms.gle/MqoGCLChtmNbmXdt9
Szczególnie ważne jest, żeby głos uczniów był teraz słyszany. Może on pomóc nauczycielom i dyrekcji dostosować nauczanie zdalne do potrzeb i możliwości uczniów.
W związku z tym, że uczniowie oraz nauczyciele spędzają teraz dużo czasu "w sieci" Samorząd Uczniowski chciałby również zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Dlatego zaprasza całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w spotkaniu on-line z Policją. Tematykę cyberprzemocy - zagrożeń, jakie możemy napotkać w internecie, omówi mł. asp. Katarzyna Ruszczyńska - asystent ds. nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. Spotkanie odbędzie się 19.03.2021 r. i zostanie przeprowadzone w dwóch turach za pomocą aplikacji ZOOM.
termin I - 19.03.2021 r., godz. 08:30 - szkolenie dla uczniów klas pierwszych i drugich
https://us04web.zoom.us/j/73768722219?pwd=TjNxeTIrazF6cno5SUdQMGs4Tm5FUT09
termin II - 19.03.2021 r., godz. 11:30- szkolenie dla uczniów klas trzecich i czwartych
https://us04web.zoom.us/j/73620627165?pwd=b2FtMlpRZHVScXZwQW9jVWJ0d3lndz09
Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy kliknąć w jeden z podanych wyżej linków.
Serdecznie zapraszamy!
Dariusz Popiołek - absolwent Zespołu Szkół w Różanie Mistrzem Polski w armwrestlingu, czyli siłowaniu na rękę!
Pochodzący z Różana funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim Dariusz Popiołek zdobył tytuł mistrza Polski w siłowaniu na prawą rękę w kategorii Masters +105kg oraz tytuł wicemistrza Polski w siłowaniu na lewą rękę w kategorii Masters +105 kg. Nasz absolwent dodatkowo zdobył dwa trzecie miejsca w siłowaniu na prawą rękę w kategorii Senior +105 kg i w kategorii OPEN.
Dariusz Popiołek wziął udział w XXI Mistrzostwach Polski w ArmWrestlingu im. Jana III Sobieskiego punktowanych zgodnie z zasadami światowego rankingu URPA, które odbyły się 13 i 14 marca 2021 roku w Gniewie. Warto zauważyć, że w ogólnopolskich zawodach startowali utytułowani zawodnicy pochodzący z Polski oraz gościnnie siłacze z Francji.
Trenerem Dariusza Popiołka jest Mariusz Chodyna, wicemistrz świata z 2019 roku w armwrestlingu na lewą i prawą rękę, a kolejnym Jego celem są Mistrzostwa Europy.
Panie Dariuszu gratulujemy, kibicujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nieodpłatna Pomoc Prawna i Nieodpłatne Poradnictwo Obywatelskie w Powiecie Makowskim
WYŻSZA SZKOŁA ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ W OSTROŁĘCE
Ważne terminy 2020-2021(II)
,, Jestem z Mazowsza to powód do dumy " - konkurs
10 marca -Dzień Mężczyzny
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
8 MARCA - DZIEŃ KOBIET
TYDZIEŃ MÓZGU
Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet.
Do rozwiązania dyktanda będzie można przystąpić online, 8 marca 2021 r. między 19:00 a 20:00.
Szczegóły konkursu oraz link do zapisu na Dyktando na Dzień Kobiet znajdziesz na stronie: dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet.
Konkurs poetycki
„Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość” -- harmonogram szkoleń
Projekt szkoleniowy pn. Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość.
Celem projektu jest podniesienie jakości doskonalenia i wsparcia nauczycieli prowadzących zdalną edukację w przedszkolach i szkołach przez kadrę placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych. Przedsięwzięcie jest ukierunkowane na ograniczenie negatywnych skutków pandemii COVID-19 i zapewnienie ciągłości kształcenia w przypadku ponownego czasowego ograniczenia zajęć stacjonarnych.
W związku z panującą od marca 2020 r. sytuacją epidemiczną projekt odgrywa kluczową rolę w prawidłowym realizowaniu kształcenia, a w perspektywie długofalowej przyczynia się do zwiększania udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym.
Program szkoleń realizowanych w ramach projektu jest doskonałym uzupełnieniem działań, z którymi zetknęli się Państwo w projekcie „Lekcja:Enter”. Oba przedsięwzięcia zostały przygotowane przez ekspertów zajmujących się rozwijaniem umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz cyfryzacją procesu kształcenia, dlatego stanowią kompleksowe rozwiązanie dla Państwa szkoły.
W ramach projektu przeprowadzane są konkursy grantów dla organów prowadzących publiczne placówki doskonalenia nauczycieli i biblioteki pedagogiczne na poniższe działania:
-
Kategoria 1. Doposażenie w sprzęt i szkolenia dla kadry pdn i bp oraz szkolenia dla nauczycieli (128 grantów);
-
Kategoria 2. Doposażenie w sprzęt dla pdn i bp oraz szkolenia dla nauczycieli (64 granty);
-
Kategoria 3. Szkolenia dla kadry pdn i bp oraz szkolenia dla nauczycieli (22 granty);
-
Kategoria 4. Szkolenia dla nauczycieli (20 grantów).
Do lipca br. planuje się przeprowadzenie w sumie 33 rund naborów wniosków grantowych do działań z powyższych kategorii.
Zachęcamy do kontaktu z regionalnymi placówkami doskonalenia nauczycieli i bibliotekami pedagogicznymi oraz aktywnego uczestnictwa w projekcie.
Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji: .
-
1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób zgrupowanych w oddziałach o różnej orientacji. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.
Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacji młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.
Oddziały zbrojne o antykomunistycznym charakterze walczyły z Urzędem Bezpieczeństwa, Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Milicją Obywatelską. Podziemie niepodległościowe działało także na Kresach Wschodnich – ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej i wileńskiej.
„Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”
Witold Pilecki
Ballada o Rotmistrzu Pileckim
https://www.youtube.com/watch?v=_nLNExdYdHE&ab_channel=MojaOjczyzna
- liczba odwiedzin: 69608