Aktualności
Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
8 MARCA - DZIEŃ KOBIET
TYDZIEŃ MÓZGU
Ogólnopolskie Dyktando na Dzień Kobiet.
Do rozwiązania dyktanda będzie można przystąpić online, 8 marca 2021 r. między 19:00 a 20:00.
Szczegóły konkursu oraz link do zapisu na Dyktando na Dzień Kobiet znajdziesz na stronie: dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-kobiet.
Konkurs poetycki
„Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość” -- harmonogram szkoleń
Projekt szkoleniowy pn. Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość.
Celem projektu jest podniesienie jakości doskonalenia i wsparcia nauczycieli prowadzących zdalną edukację w przedszkolach i szkołach przez kadrę placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych. Przedsięwzięcie jest ukierunkowane na ograniczenie negatywnych skutków pandemii COVID-19 i zapewnienie ciągłości kształcenia w przypadku ponownego czasowego ograniczenia zajęć stacjonarnych.
W związku z panującą od marca 2020 r. sytuacją epidemiczną projekt odgrywa kluczową rolę w prawidłowym realizowaniu kształcenia, a w perspektywie długofalowej przyczynia się do zwiększania udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym.
Program szkoleń realizowanych w ramach projektu jest doskonałym uzupełnieniem działań, z którymi zetknęli się Państwo w projekcie „Lekcja:Enter”. Oba przedsięwzięcia zostały przygotowane przez ekspertów zajmujących się rozwijaniem umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz cyfryzacją procesu kształcenia, dlatego stanowią kompleksowe rozwiązanie dla Państwa szkoły.
W ramach projektu przeprowadzane są konkursy grantów dla organów prowadzących publiczne placówki doskonalenia nauczycieli i biblioteki pedagogiczne na poniższe działania:
-
Kategoria 1. Doposażenie w sprzęt i szkolenia dla kadry pdn i bp oraz szkolenia dla nauczycieli (128 grantów);
-
Kategoria 2. Doposażenie w sprzęt dla pdn i bp oraz szkolenia dla nauczycieli (64 granty);
-
Kategoria 3. Szkolenia dla kadry pdn i bp oraz szkolenia dla nauczycieli (22 granty);
-
Kategoria 4. Szkolenia dla nauczycieli (20 grantów).
Do lipca br. planuje się przeprowadzenie w sumie 33 rund naborów wniosków grantowych do działań z powyższych kategorii.
Zachęcamy do kontaktu z regionalnymi placówkami doskonalenia nauczycieli i bibliotekami pedagogicznymi oraz aktywnego uczestnictwa w projekcie.
Szczegółowe informacje o projekcie znajdą Państwo na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji: .
-
1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób zgrupowanych w oddziałach o różnej orientacji. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie.
Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacji młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.
Oddziały zbrojne o antykomunistycznym charakterze walczyły z Urzędem Bezpieczeństwa, Korpusem Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Milicją Obywatelską. Podziemie niepodległościowe działało także na Kresach Wschodnich – ziemi grodzieńskiej, nowogródzkiej i wileńskiej.
„Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”
Witold Pilecki
Ballada o Rotmistrzu Pileckim
https://www.youtube.com/watch?v=_nLNExdYdHE&ab_channel=MojaOjczyzna
Program Reaguj i wspieraj
Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości
Zapytania ofertowe dotyczące wyjazdu do Włoch i Hiszpani
1-2021 Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie przygotowania kulturowego.pdf
2-2021 Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie przygotowania pedagogicznego w ramach realizacji pr.pdf
3-2021 Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie zajec z przygotowania jezykowego w ramach realizac.pdf
4-2021 Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie przygotowania kulturowego.pdf
5-2021 Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie zajec z przygotowania jezykowego w ramach realizac.pdf
PROGRAM REAGUJ I WSPIERAJ - WEBINAR
Konkurs na plakat
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021
Zbliża się 17. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu 2021, który w tym roku będziemy obchodzić 9 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
17. edycja DBI zachęca nas do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, uświadamia istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
Zachęcam do udziału w następujących konkursach :
- Konkurs na plakat zawierający hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie. Plakat wykonany dowolną techniką plastyczną lub w formie projektu graficznego.
- Konkurs na przygotowanie i zaprezentowanie prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z hasłem 17. edycji i bezpieczeństwem w sieci.
- Konkurs na przygotowanie komiksu o tematyce związanej z hasłem 17. edycji i bezpieczeństwem w sieci. Komiks musi zawierać hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
- Konkurs na napisanie wiersza związanego z propagowaniem bezpiecznych zachowań w sieci.
- Konkurs na nakręcenie filmu krótkometrażowego związanego z bezpieczeństwem w sieci i zawierającego hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” /film powinien trwać od 2 do 7 minut/
- Konkurs matematyczny na ułożenie zadania matematycznego o tematyce związanej z zachowaniem bezpieczeństwa w Internecie
CELE KONKURSU:
Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.
WARUNKI KONKURSU:
Na wszystkich pracach musi znajdować się logo 17. edycji DBI oraz tegoroczne hasło: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”..
Praca musi zawierać wizytówkę autora tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie pracy lub w prezentacji).
Pod uwagę będą brane prace prezentujące temat w sposób interesujący oraz przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu. Oceniana będzie również wizualna strona projektu, techniczna poprawność wykonania, wybrane techniki plastyczne. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły i facebooku szkolnym.
Najlepsze i najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz zamieszczone na szkolnej stronie internetowej i na portalach społecznościowych .
Prace konkursowe tj. komiks, utwór wierszowany, projekt graficzny (plakat), film można wysyłać na adres mailowy joanna.boczkowska0@op.pl natomiast prace plastyczne (plakaty) wykonane dowolną techniką plastyczną należy złożyć do p. Joanny Boczkowskiej.
Termin składania prac: 5 . marca 2021 r. (piątek).
Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcam Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.
KONKURS TRADYCYJNY SAD
Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Uczniowie
Uprzejmie proszę o zapoznanie się z poniższym zarządzeniem oraz załącznikami, dotyczącymi pracy naszej szkoły od 01 lutego 2021 r.
Dyrektor Zespołu Szkół w Różanie mgr inż. Arkadiusz Załęski
Zarzadzenie Dyrektora Zespolu Szkol w Rozanie dotyczace pracy szkoly od
Zalacznik nr 1 do Zarzadzenia Dyrektora Zespolu Szkol w Rozanie z dnia
Zalacznik nr 2 do Zarzadzenia Dyrektora Zespolu Szkol w Rozanie z dnia
Zalacznik nr 3 do Zarzadzenia Dyrektora Zespolu Szkol w Rozanie z dnia
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ "POWER OF LOVE"
Zapraszamy do udziału w szkolnym etapie Konkursu Piosenki Anglojęzycznej - osoby chętne proszone są o przesłanie nagrania piosenki w języku angielskim na dowolnym nośniku
(pen drive, płyta CD)do nauczycieli języka angielskiego: pani Renaty Kaźmierczak lub pani Marty Bacławskiej oraz nauczyciela muzyki: pana Tomasza Grześkowicza do 12 lutego 2021 r. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i kontakt z nauczycielami.
„Polskie serce pękło. Katyń 1940” - II edycja konkursu literacko-plastycznego
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłaszanie się do:
- kategoria literacka – pani Joanna Mościcka i pani Jolanta Świerczewska
- kategoria plastyczna – pani Grażyna Rawa
- tekst piosenki – pan Artur Grześkowicz.
Termin nadsyłania prac upływa 19 marca 2021 r.
„Pamiętamy! - 100-lecie Bitwy Warszawskiej”
Adrian Żebrowski – uczeń klasy II LO w ramach projektu Wojewody Mazowieckiego „Pamiętamy! - 100-lecie Bitwy Warszawskiej” wziął udział w konkursie na najlepszy komiks związany z tematyką Bitwy Warszawskiej. Za nadesłaną pracę, która powstała pod kierunkiem pani Joanny Mościckiej, otrzymał gratulacje od wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła oraz nagrodę książkową i grę historyczną.
Celem projektu, który dzięki kampanii radiowej dotarł do1,6 mln słuchaczy, a w Internecie do ok. 70 tys. odbiorców, było przypomnienie, że Bitwa Warszawska była jedną z najbardziej decydujących bitew w dziejach świata, szerzenie wiedzy o bohaterach walczących o wolną Polskę, wzmacnianie poczucia wspólnoty narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych.
Udział Adriana w tym konkursie to swego rodzaju sprawdzian rozumienia historii, zainteresowania jej biegiem i wpływem na teraźniejszość.
Gratulujemy i życzymy radości z poznawania dziejów naszej Ojczyzny!
2
- liczba odwiedzin: 79871