W dniu 11 października 2024 roku odbył się w naszej szkole, etap szkolny III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem olimpiady jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, odkrywanie oraz rozwijanie uzdolnień i pasji uczniów w obszarze branży TSL, pobudzanie ich twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, a także lepsze przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższego stopnia (kształcących na kierunkach Logistyka i/lub Transport) lub do wykonywania zawodu.
Do uczestnictwa zgłosiło się 47. uczniów technikum logistycznego: z klasy 2 TLP – 16 uczniów, z klasy 3 TPL – 15 uczniów, z klasy 4 TLP – 9 uczniów oraz z klasy 5 TLP – 7 uczniów. Do rozwiązania uczniowie mieli test, składający się z 20 zadań. Rozwiązania zostały odesłane w celu sprawdzenia (zgodnie z regulaminem) do organizatora. Wyniki zostaną udostępnione uczestnikom do 25 października 2024 roku. Uczniowie z najlepszymi wynikami będą mieli możliwość uczestnictwa w etapie okręgowym w dniu 13 grudnia 2024 roku.
Prawidłowość przebiegu etapu szkolnego nadzorowała, powołana przez dyrektora szkoły komisja w składzie: p. Tomasz Iwański – przewodniczący, p. Ewa Chojnowska i p. Jarosław Siepioła – członkowie. Koordynatorem całego przedsięwzięcia był p. Tomasz Iwański.