9 października 2024 roku w Zespole Szkół w Różanie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez panią Marlenę Opacką, panią Hannę Rostkowską i pana Jacka Wasilewskiego. Wzięła w niej udział cała społeczność szkolna oraz przewodniczący Rady Rodziców – pan Jerzy Pepłowski.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i zaśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły – pan Arkadiusz Załęski, który w swoim przemówieniu podkreślił ogromną rolę nauczycieli oraz innych pracowników szkoły w kształtowaniu młodego pokolenia oraz ich codzienne zaangażowanie w pracę na rzecz uczniów. Szczególnie ciepłe słowa dyrektor skierował do nauczycielek:
które za rzetelną i sumienną pracę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą, lojalność, zaangażowanie i troskę o dobre imię szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej otrzymały nagrodę dyrektora szkoły.
Głos zabrał również przewodniczący Rady Rodziców, który dziękował za serce włożone w edukację i wychowanie młodego pokolenia, życzył pomyślności oraz realizacji kolejnych zamierzeń.
Wybrani uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, dziękując nauczycielom za ich trud i poświęcenie. Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i wywołał uśmiechy na twarzach zgromadzonych. Nie zabrakło również momentów pełnych emocji, kiedy to uczniowie wręczali dyrekcji i nauczycielom kwiaty, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność. Miłym akcentem tego dnia było zorganizowanie przez SU i panią Joannę Mościcką kawiarenki szkolnej, w której serwowano herbatę, ciasto oraz słodkie deserki.