Strona główna
Wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020
10 grudnia 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Wyszkowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnieniem tym uhonorowano 42 uczniów ze szkół ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie podlegającym ostrołęckiej delegaturze Kuratorium Oświaty, w tym uczennicę Zespołu Szkół w Różanie. Wśród zaproszonych gości byli m.in. I mazowiecki wicekurator oświaty Dorota Skrzypek, kierownik delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, przedstawiciele samorządów i dyrektorzy szkół.
MIKOŁAJKI
6 grudnia 2019 roku upłynął społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Różanie pod hasłem Mikołajek. Z tej okazji św. Mikołaj (Kacper Mróz - IV TS) oraz towarzyszące Śnieżynki (Monika Szablak - III TL i Karolina Gołyś - II TL) obdarowali wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi słodkim upominkiem. Samorząd Uczniowski zorganizował również projekcję filmów o tematyce świątecznej, a radosny nastrój wzbudzał również fakt, iż na ten dzień przypadał pierwszy z wprowadzonych niedawno w szkole DNI BEZ PYTANIA. Na korytarzach szkolnych można było zauważyć wielu uczniów w mikołajkowych czapkach, których posiadanie było warunkiem uniknięcia tego dnia wezwania przez nauczyciela do odpowiedzi.
AKCJA '' SZKOŁA PAMIĘTA ''
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Ministerstwo Edukacji otrzymało w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, w tym jedno od Zespołu Szkół w Różanie. W związku z powyższym otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
NARODOWE CZYTANIE
Wyrazy szacunku i sympatii przekazał naszej społeczności Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda, który w liście skierowanym do społeczności Zespołu Szkół w Różanie podziękował za współtworzenie tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania.
Dzięki lekturze nowel Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego, czyli utworów na wskroś polskich i na trwałe wpisanych w historię polskiej literatury, odkryliśmy wartości o charakterze zarówno patriotycznym, jak i uniwersalnym.
STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
DO HYMNU
"Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości, znak przynależności do polskiej wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas".
Tymi słowami rozpoczyna się list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do społeczności szkolnych, które wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Do hymnu".
ANDRZEJKI
,,Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,… wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’
PRÓBNA MATURA
Chociaż egzamin maturalny dopiero w maju, to w dniach 19 - 22 listopada 2019 roku uczniowie czwartych klas technikum pojazdów samochodowych oraz mechanizacji rolnictwa i agrotroniki przystąpili do PRÓBNEJ MATURY zorganizowanej przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Na pierwszy ogień poszedł język polski, później matematyka, następnie język obcy, a na końcu przedmioty dodatkowe.
Zdrowe piersi są OK
„Zdrowe piersi są OK!” - to program edukacyjno - profilaktyczny, który w roku szkolnym 2019/2020 jest realizowany w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Różanie. Jego celem jest kształtowanie wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych nawyku pielęgnacji piersi i dbania o nie, a także rozwijanie tej świadomości wśród osób z ich najbliższego otoczenia.
Półmetek 2019
16 listopada 2019 roku w Sali Bankietowej Tango odbył się BAL PÓŁMETKOWY zorganizowany przez uczniów następujących klas: 3 TL, 3 TMR i 3 TS.
Na początku uroczystości gospodarze wieczoru, czyli Aleksandra Jakóbiak z klasy III TL , Kamil Bełdycki z klasy III TMR oraz Rafał Majkowski z klasy III TS powitali zaproszonych gości, a mianowicie pana dyrektora Arkadiusza Załęskiego z małżonką, panią wicedyrektor Ewę Teofilak oraz wychowawców klas trzecich: panią Joannę Boczkowską i panią Jolantę Kruszewską. Następnie przedstawiciele klas podziękowali dyrekcji szkoły oraz wychowawcom za przekazaną wiedzę, wsparcie, troskę, a wyrazem wdzięczności były piękne bukiety kwiatów oraz pełne serdeczności słowa. Z kolei dyrektor Zespołu Szkół w Różanie - pan Arkadiusz Załęski życzył wszystkim udanej zabawy, radosnej atmosfery i miło spędzonych chwil.
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI
14 listopada 2019 roku w Zespole Szkół w Różanie odbyło się spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim - asp. szt. Wojciechem Napiórkowskim oraz asp. Tomaszem Strzałkowskim.
Prelekcja, w której wzięli udział wszyscy uczniowie klas pierwszych, dotyczyła następujących tematów:
ZEBRANIE Z RODZICAMI
12 listopada 2019 roku odbyło się drugie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami, które tym razem miało bardzo uroczysty charakter i rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego.
Rodzice z inicjatywy dyrektora szkoły - pana Arkadiusza Załęskiego uczestniczyli w akademii zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości i mieli okazję usłyszeć oraz zobaczyć, jak uczniowie Zespołu Szkół w Różanie w piękny sposób słowem i pieśnią składają hołd tym, którzy walczyli o wolną Polskę.
"O TEJ, CO NIE ZGINĘŁA" ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ W RÓŻANIE
8 listopada 2019 roku w budynku Zespołu Szkół w Różanie odbyła się uroczysta akademia, w której oprócz społeczności szkolnej uczestniczył również radny powiatu makowskiego - pan Stanisław Strzelecki.
Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Arkadiusz Załęski, który przywitał wszystkich zgromadzonych oraz poinformował o włączeniu się szkoły w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Do hymnu" i podkreślił znaczenie Narodowego Święta Niepodległości dla wszystkich Polaków.
Próbna ewakuacja
7 listopada 2019 roku w budynku Zespołu Szkół w Różanie odbyła się próbna ewakuacja. Trzy długie dzwonki, które zabrzmiały o godzinie 10:20 były sygnałem rozpoczęcia akcji. Młodzież, dyrekcja, nauczyciele i inni pracownicy szkoły udali się na miejsce zbiórki, czyli na boisko szkolne.
Wkrótce okazało się, że jeden z uczniów pozostał w klasie znajdującej się na piętrze. Z pomocą przyszli mu strażacy, którzy za pomocą podnośnika sprowadzili go w bezpieczne miejsce. Oczywiście było to tylko ćwiczenie, ale wśród obserwujących wywołało wiele emocji.
"SZKOŁA PAMIĘTA"
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Różanie włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta". Celem tego projektu było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walczących o wolną Polskę, szczególnie tych związanych z historią miasta, regionu i społeczności.
AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
Już po raz kolejny w budynku Zespołu Szkół w Różanie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Została ona przeprowadzona 28 października 2019 roku, a jej głównym organizatorem było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
W akcji wzięły udział 32 osoby, w tym uczniowie, pracownicy szkoły oraz Burmistrz Gminy Różan i inni jej mieszkańcy.
PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
Galeria zdjęć
- brak danych