Zaproszenie do składania ofert - artykuły biurowe
Zaproszenie do składania ofert - dostawa gazu
Zaproszenie do składania ofert - obsługa informatyczna
Zaproszenie do składania ofert - lekarz medycyny prac
Informacja o wyborze oferty na przeprowadzenie zajęć z przygotowania kulturowego dla nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół w Różanie Technikum im. Jana Pawła II wyjeżdżających na staż zawodowy do Portugalii w ramach realizacji projektu akredytowanego w programie Erasmus +
Informacja o wyborze oferty na przeprowadzenie zajęć z przygotowania językowego dla nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół w Różanie Technikum im. Jana Pawła II wyjeżdżających na staż zawodowy do Portugalii w ramach realizacji projektu akredytowanego w programie Erasmus +
Informacja o unieważnieniu postępowania - przewóz nauczycieli wyjeżdżających na staż zawodowy do Portugalii w ramach realizacji projektu akredytowanego w programie Erasmus +,
ŻYCZENIA
XIII Konkurs Wiedzy o Ziemi Krasnosielckiej z Powiatem Makowskim w Tle
XIII Konkurs Wiedzy o Ziemi Krasnosielckiej z Powiatem Makowskim w Tle .
16 grudnia 2022 r. w kinie "Mazowsze" w Makowie Mazowieckim odbyła się uroczysta gala, podczas której laureaci XIII Konkursu Wiedzy o Ziemi Krasnosielckiej z Powiatem Makowskim w Tle (pośród których znaleźli się także uczniowie z Zespołu Szkół w Różanie) odebrali z rąk Starosty Powiatu Makowskiego, pana Zbigniewa Romana Deptuły nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na przedpremierowy pokaz filmu „Avatar. Istota wody” w reż. Jamesa Camerona. Organizatorzy konkursu zasponsorowali również przejazd młodzieży wraz z opiekunami na seans filmowy. Koordynatorami konkursu w Zespole Szkół w Różanie, który odbył się w dniach 4-6 listopada 2022 r. byli pani Hanna Rostkowska i pan Marek Domański. Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu do Makowa Mazowieckiego byli pani Renata Kaźmierczak i panowie Marek Domański oraz Adam Zamojski.
Zbiórka dla Maksia Budziszewskiego
Maksio Budziszewski to dwuletni chłopiec z Czerwonki Włościańskiej, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne`a. Jest to nieuleczalna choroba odbierająca możliwość poruszania się, powodująca trudności w mówieniu, jedzeniu i oddychaniu. Zdarza się, że powoduje uszkodzenie mięśnia sercowego. Choroby tej nie da się całkowicie wyleczyć, ale można opóźnić jej postęp.
Chociaż Maksio otrzymał szansę leczenia w jednej z najlepszych klinik w Izraelu zajmujących się chorobami mięśni, to jednak koszty leczenia są bardzo wysokie. W związku z tym ósmego i dziewiątego grudnia 2022 roku w naszej szkole, podobnie jak we wielu innych instytucjach, odbyła się zbiórka finansowa dla Maksia. Zebraliśmy 458,48 złotych, które przekazaliśmy na konto Fundacji Siepomaga, która wspiera chłopca w zbiórce funduszy na nierefundowane leczenie dystrofii mięśniowej i przelot do Izraela.
Wpłata dla Maksia: https://www.siepomaga.pl/wplata/AnSEBnzl
20
STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW ROZDANE
9 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu odbyło się uroczyste wręczenie dorocznych stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w Ostrołęce, powiecie ostrołęckim, przasnyskim, ostrowskim, wyszkowskim i makowskim.
W spotkaniu udział wzięli m.in. Dorota Skrzypek, mazowiecka wicekurator oświaty, Stanisław Kubeł, starosta ostrołęcki, Marcin Grabowski, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Bogumiła Jarka, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce, Magdalena Pietras, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Michał Giers, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Nie zabrakło także przedstawiciela powiatu makowskiego w osobie wicestarosty pana Dariusza Wierzbickiego oraz dyrektora Zespołu Szkół w Różanie – pana Arkadiusza Załęskiego.
Na terenie województwa mazowieckiego wyróżnionych zostało 727 uczniów, a delegaturze w Ostrołęce 69 uczniów, w tym 3 uczniów z Zespołu Szkół w Różanie, a mianowicie:
- Izabela Dzwonkowska – uczennica klasy IV TL,
- Patryk Łuczyński – uczeń klasy IV LOp
- oraz Tomasz Godlewski – uczeń klasy IV TLp.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów.
1
MÓWIMY „NIE” NARKOTYKOM I DOPALACZOM
8 grudnia 2022 roku uczniowie klas I TMp, III LOp oraz IV TSp/TLp wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Panią Anetę Sierzan z PSSE w Makowie Mazowieckim. Tematyka zajęć dotyczyła szkodliwości różnego rodzaju używek.
Uczniom zostały przedstawione najważniejsze informacje dotyczące zażywania narkotyków i dopalaczy, głównych powodów sięgania po nie, a także niepożądanych skutków związanych z ich zażywaniem. Uczniowie dowiedzieli się również, jak postępować w sytuacji zagrożenia życia, jak udzielić pierwszej pomocy osobie znajdującej się pod wpływem narkotyków i dopalaczy oraz gdzie w takich sytuacjach szukać pomocy. Pani Aneta Sierzan poruszyła także wiele innych ważnych zagadnień związanych z używkami. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć z bliska teczkę z pokazowymi substancjami psychoaktywnymi, a także zakładając narko- i alkogogle, mogli poczuć, jak widzi osoba będąca pod wpływem narkotyków oraz alkoholu.
Spotkanie zostało zorganizowane przez panią pedagog Marlenę Opacką w ramach realizacji Szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego.
4
BEZPIECZNE PRAKTYKI I ŚRODOWISKO
7 i 8 grudnia 2022 roku 25 uczniów z klas 2TSp/TLp, 3TLp/TSp oraz 3LOp uczestniczyło w bezpłatnych certyfikowanych kursach online w ramach programu edukacyjnego BEZPIECZNE PRAKTYKI I ŚRODOWISKO 2022. Program przygotowany został przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.
Szkolenie odbyło się w sali nr 20, a jego koordynatorkami były p. Grażyna Rawa i p. Jolanta Świerczewska. Głównym celem projektu było upowszechnianie wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas odbywania praktyk, staży oraz pracy. Program poruszał tematykę zagrożeń powodujących wypadki oraz sposoby przeciwdziałania im. Uczestnikom programu przekazano praktyczną wiedzę z zakresu prawa pracy, obowiązków pracodawcy, ubezpieczeń i wielu innych istotnych obszarów. Podczas szkoleń uczniowie usłyszeli odpowiedzi na kluczowe pytania, np.:
- Czym jest praca w warunkach szkodliwych?
- Co powinna zawierać umowa o praktykę, staż, pracę?
- Jakie są obowiązki pracodawcy?
- Kto jest odpowiedzialny za nasze ubezpieczenie?
- Jakie uprawnienia należy zdobyć, aby uzupełnić swoje wykształcenie?
- Jakie są zasady dotyczące pracy zdalnej?Poszczególne moduły programu poprowadzili specjaliści i praktycy z:
- Państwowej Inspekcji Pracy,
- Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
- Państwowej Straży Pożarnej,
- Urzędu Dozoru Technicznego,
- Wyższego Urzędu Górniczego,
- i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Listy zakwalifikowanych do projektu na staż w Portugalii
Mikołajki w AVANGARDZIE.
6 grudnia klasy 1TMP i 1 TSP spędziły kila godzin na kręglach i bilardzie w AVANGARDZIE. Wszyscy świetnie się bawili i miło integrowali.
6
DOROSŁOŚĆ BEZ PRÓCHNICY
W związku z realizacją projektu "Dorosłość bez próchnicy" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 piątego grudnia 2022 rokuuczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich Technikum uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez przedstawicielkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Fundacji NEUCA dla Zdrowia.
Celem spotkania było poszerzenie wiedzy młodzieży w zakresie profilaktyki próchnicy zębów i prawidłowej higieny jamy ustnej oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych mających istotny wpływ na długość i jakość życia. W ramach projektu planowane są także badania stomatologiczne prowadzone w celu określenia planu leczenia oraz instruktarz higieny jamy ustnej.
Spotkanie zostało zorganizowane przez panią pedagog Marlenę Opacką.
MIKOŁAJKI
6 grudnia Święty Mikołaj nie zapomniał o uczniach, nauczycielach i innych pracownikach Zespołu Szkół W Różanie. Towarzyszyła mu grupa wesołych mikołajek, które rozdawały uśmiechy i słodkie smakołyki.
Oprócz wspólnego kolędowania odbył się również KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK, a jury w składzie p. Dorota Bachmura, p. Grażyna Rawa i p. Tomasz Grześkowicz oceniło cztery wykonania kolęd i pastorałek. I miejsce zajął uczeń klasy IV LOp – Patryk Kęszczyk, który zaśpiewał pastorałkę „Babci zegar”. Kolejne pozycje zajęli Kinga Rupińska – uczennica klasy III LOp i Klaudia Modzelewska – uczennica klasy IV TL. Z kolei wyróżnienie otrzymali Gabriela Borucka i Kacper Borczon – uczniowie klasy I TLp.
Tego dnia na korytarzu szkolnym można również było kupić słodycze oraz ozdoby bożonarodzeniowe, a dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na zakup Szlachetnej Paczki.
Po raz kolejny społeczność ZS w Różanie pokazała, że zna świąteczne zwyczaje i potrafi się świetnie bawić. Za organizację Mikołajek w szkole odpowiedzialny był Samorząd Szkolny i p. Dorota Bachmura.
25
- liczba odwiedzin: 67872