EKOCYRKULARNI
Kreatywna lekcja w klasie I TLP
Na lekcji gospodarki magazynowej uczniowie klasy I TLP pod nadzorem p. Renaty Jeż wykonali makietę centrum logistycznego. Dzięki pracy twórczej młodzież łatwiej przyswoiła realizowany materiał na temat obszarów magazynowych i podziału na strefy. Głównym celem było pobudzenie ciekawości i wyobraźni ucznia oraz wzmocnienie motywacji do twórczego myślenia i działania.
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA LOGISTYCZNA
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "RAZEM Z POWER PRZEKRACZAMY GRANICE"
28 października 2022 roku odbyło się podsumowanie projektu „Razem z POWER przekraczamy granice”.
Realizacja projektu „Razem z POWER przekraczamy granice”, na który w roku 2020 Zespół Szkół w Różanie pozyskał środki z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój zakończyła się sukcesem pomimo trudności spowodowanych pandemią, takich jak lockdown, zdalne nauczanie, obowiązkowe szczepienia uczestników. Udało się zrealizować wszystkie zamierzone cele projektu, tj. trzy mobilności uczniowskie oraz jedną mobilność kadry kształcenia zawodowego. Łącznie w projekcie wzięło udział 52 uczestników i 7 osób towarzyszących czyli opiekunów grup uczniowskich. Przeprowadzono kursy przygotowawcze - językowe, kulturowe i pedagogiczne, a w stażach zawodowych realizowanych w Rimini (Włochy) i w Maladze (Hiszpania) doskonalili swoje umiejętności uczniowie kształcący się w zawodach: technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik informatyk. Nauczyciele przedmiotów zawodowych odbyli obowiązkowe szkolenie praktyczne w zakładach pracy działających w ww. branżach na terenie hiszpańskiej Malagi.
Uczestnicy odbywali staże w gospodarstwach rolnych specjalizujących się w produkcji wina i oliwy z oliwek, pracowali w hurtowniach, magazynach spożywczych, sklepach i hotelach oraz w warsztatach samochodowych, dokonując diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych .
Warto podkreślić, że projekty mobilnościowe to nie tylko praktyki czy staże zawodowe. Uczestnicy mieli również okazję poznać kulturę i zwyczaje innych narodów, odwiedzić ciekawe miejsca, a także wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Podczas realizacji naszego projektu podróżowaliśmy do Wenecji, San Marino i Rondy, zwiedzaliśmy Rimini i Malagę, obejrzeliśmy pokaz tańca flamenco, skosztowaliśmy specjałów kuchni śródziemnomorskiej, a także spacerowaliśmy promenadą nadmorską, podziwialiśmy okazy flory i fauny i odpoczywaliśmy na plaży.
Projekt „Razem z POWER przekraczamy granice” to już piąty projekt Zespołu Szkół w Różanie od czasu przystąpienia szkoły do programu Erasmus+ w 2016 r. i piąty, który uzyskał pozytywną ocenę ekspertów Narodowej Agencji - Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), a jednocześnie trzeci, który otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). W ramach dotychczasowego uczestnictwa w Programach Erasmus+ i POWER (realizowanego na zasadach Programu Erasmus+) uczniowie Technikum im. Jana Pawła II z Zespolu Szkół w Różanie odbyli staże zawodowe w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii, zwiedzając Frankfurt nad Odrą, Berlin, Tropical Islands, Rimini, Santarcangelo di Romagna, Wenecję, San Marino, Malagę, Sewillę, Rondę, Porto, Bragę i Guimaraes.
We wszystkich zrealizowanych do tej pory projektach wzięły udział 194 osoby, odbyły się dwie wizyty przygotowawcze i dwie wizyty monitorujące dyrektora Zespołu Szkół w Różanie. Przyznane dofinansowanie projektów wyniosło 331 055,00 EUR.
Od początku uczestnictwa szkoły w programie pisaniem wniosków i koordynowaniem projektów zajmują się dwie nauczycielki języków obcych: Dorota Bachmura (nauczycielka języka niemieckiego) i Renata Kaźmierczak (nauczycielka języka angielskiego). W pracach zespołu projektowego wzięły udział również nauczycielki: Marta Bacławska, Ewa Chojnowska, Jolanta Świerczewska oraz Anna Lipka – pracownik administracji. Zarządzającym projektami jest dyrektor Zespołu Szkół w Różanie - mgr inż. Arkadiusz Załęski.
W październiku 2020 r. z powodzeniem wzięliśmy udział w konkursie wniosków o przyznanie akredytacji w Programie Erasmus+, sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe, akcja 1. Mobilność edukacyjna. Akredytacja jest „biletem wstępu” do programu przez okres 5 lat. Obecnie już wiadomo, że kolejny wniosek budżetowy Zespołu Szkół w Różanie złożony w lutym br. w ramach przyznanej nam akredytacji został zatwierdzony do realizacji, a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 38 586 EUR. Wkrótce zostanie podpisana umowa finansowa a koordynatorki projektu rozpoczną rekrutację do projektu wśród uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych. Przewidziane są, bowiem dwie mobilności: praktyki zawodowe uczniów i job shadowing dla nauczycieli. Na pewno chętnych nie zabraknie!
FOTORELACJA
https://www.facebook.com/photo/?fbid=523395873134975&set=pcb.523401183134444
Informacja o wyborze oferty - wycieczka dla pracowników i emerytów ZS
ZEBRANIE Z RODZICAMI
Informacja o wyborze oferty na zakup laptopów
ŚWIĘTO SZKOŁY
https://www.facebook.com/photo/?fbid=521620043312558&set=pcb.521622869978942
28 października 2022 roku o godzinie 9:40 dyrektor szkoły pan mgr inż. Arkadiusz Załęski zapalił znicz pamięci, który złożył przy kamieniu upamiętniającym 11. rocznicę nadania Zespołowi Szkół w Różanie imienia Jana Pawła II. Następnie cała społeczność szkolna udała się do kościoła parafialnego, aby uczestniczyć w uroczystej mszy świętej celebrowanej przez księdza Pawła Kaczmarka. W kościele obecny był również poczet sztandarowy, nad którym opiekę sprawował pan Adam Zamojski. Wprowadzenia dokonał dyrektor szkoły, który przypomniał wszystkim zgromadzonym o życiu, dokonaniach i autorytecie naszego papieża. Zawierzył również całą społeczność szkolną jego opiece. List świętego Pawła Apostoła do Kolosan przeczytała pani Jolanta Świerczewska. Po mszy świętej pan dyrektor z przedstawicielką rodziców i nauczycieli oddał hołd papieżowi Janowi Pawłowi II będącemu patronem Zespołu Szkół w Różanie, zapalając symboliczne światełko pamięci przed jego pomnikiem znajdującym się przy miejscowym kościele. Następnie młodzież, krocząc za pocztem sztandarowym, wróciła do budynku szkoły.
Po powrocie z kościoła w szkole odbyła się kolejna niezwykle ważna uroczystość, a mianowicie ślubowanie uczniów klas pierwszych TLp, TMp i TSp, których wychowawcami są pani Jolanta Świerczewska i pani Jolanta Kruszewska. Tego dnia 65 uczniów oficjalnie weszło w szeregi społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Różanie. Oczywiście nie zabrakło ciepłych słów podziękowań i gratulacji skierowanych do uczniów i nauczycieli. Uroczysta akademia odbyła się w sali gimnastycznej.
Uczniowie ślubowali zgodnie z rotą ślubowania:
My, uczniowie rozpoczynający naukę w Technikum im. Jana Pawła II w Różanie, w obecności Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i starszych kolegów, uroczyście
ślubujemy:
na pamięć wszystkich, którzy oddali życie w walce o wolność Ojczyzny, na sztandar narodowy, na sztandar naszej szkoły.
ślubujemy
godnie reprezentować naszą szkołę, podążać za ideałami naszego patrona Jan Pawła II.
ślubujemy
gotowość do poświęceń i wyrzeczeń, przywiązanie do tradycji narodowych, szacunek dla godła i symboli narodowych
ślubujemy
przestrzegać norm moralnych i zasad postępowania,
mających istotne znaczenie dla zgodnego współżycia w społeczeństwie,takich jak: mówienie prawdy, dotrzymywanie danego słowa, lojalność wobec innych, pomaganie słabszym, odpowiedzialność za zespół, którego się jest członkiem,
tolerancja dla cudzych przekonań
ślubujemy
przestrzegać norm mających istotne znaczenie dla kształtowania właściwych stosunków międzyludzkich, cenić godność każdego człowieka, otaczać szacunkiem rodziców i nauczycieli, być wrażliwym na potrzeby innych
ślubujemy
przestrzegać norm niezbędnych dla rozwoju każdej osobowości,
takich jak: honor, pracowitość, uczciwość, rzetelność, wytrwałość,
poczucie dyscypliny, dociekliwość, krytycyzm i odwaga w wyrażaniu myśli
ślubujemy
dbać o honor, dobre imię szkoły i klasy, do której uczęszczamy.
Uczniowie otrzymali również dyplomy potwierdzające włączenie do społeczności Zespołu Szkół w Różanie.
Zgodnie z naszą tradycją po oficjalnej części uroczystości odbył się przygotowany przez przedstawicieli Rady Rodziców poczęstunek, podczas którego uczniowie wraz z dyrekcją szkoły, rodzicami i wychowawcami częstowali się „wadowickimi kremówkami”.
Uroczystość ślubowania przygotowali: pani Dorota Bachmura i pan Adam Zamojski.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM PIERWSZOKLASISTOM I ŻYCZYMY IM WIELU SUKCESÓW
FOTOGALERIA
https://www.facebook.com/photo/?fbid=521620043312558&set=pcb.521622869978942
Wycieczka do Warszawy
27 października 2022 roku 40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Biuro Podróży SOŚNINY.
Najważniejszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, a więc poznanie historii miasta oraz wpływu jego mieszkańców na losy naszego kraju. Wizyta w tym multimedialnym muzeum była podróżą w czasie, która umożliwiła naszym uczniom lepsze zrozumienie tego okresu w historii Polski oraz istoty samego powstania warszawskiego. Jedną z atrakcji w Muzeum Powstania Warszawskiego była możliwość przejścia odwzorowanym kanałem, jakim powstańcy wydostawali się ze Śródmieścia. Wizyta w muzeum z całą pewnością pozostawiła niezapomniane wrażenia. Była też swego rodzaju hołdem złożonym tym wszystkim, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny.
Kolejnym punktem programu wycieczki był pobyt w Parku Trampolin STACJA GRAWITACJA. To nowoczesne centrum rozrywki ze ścianami wspinaczkowymi wewnątrz budynku, ogromnymi trampolinami oraz linowymi torami przeszkód umieszczonymi pod sufitem dostarczyło wszystkim wielu przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Pobyt w STACJI GRAWITACJA wyzwolił w uczniach wiele energii, radości i zapału.
Po dniu pełnym wrażeń uczniowie zjedli posiłek w Centrum Handlowym ARKADIA i bezpiecznie wrócili do Różana.
Kierownikiem wycieczki była pani Jolanta Kruszewska, zaś opiekunami: pani Renata Kaźmierczak, pani Grażyna Rawa i pani Jolanta Świerczewska.
FOTOGALERIA
https://www.facebook.com/photo/?fbid=521152353359327&set=pcb.521161780025051
„Szkoła pamięta”
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki nawiązująca do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach wolności - szczególnie tych związanych z historią najbliższej społeczności, danego miejsca, regionu.
Zespół Szkół w Różanie już kolejny raz bierze udział w tej szczytnej akcji.
W roku szkolnym 2022/2023 podejmujemy następujące działania:
-
odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii,
-
uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy,
-
odszukanie pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia
na pokolenie i przesłanie z nich zdjęć na adres zespolszkolrozan1@wp.pl
-
rozmowy o historii Różana i Polski z najbliższymi, z członkami rodziny, wspomnienia
osobach ważnych, zasłużonych dla lokalnej historii,
-
podejmowanie tematyki historycznej, w tym związanej z lokalną historią na zajęciach
z wychowawcą,
-
opracowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej miejsc pamięci na Ziemi Różańskiej,
-
zachęcanie do lektury książek znajdujących się w bibliotece szkolnej, dotyczącej tematyki
historycznej, min. „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris, „Bibliotekarka z Auschwitz”
Antonio G. Inurbe, „Bokser z Auschwitz” Marta Bogacka, „Brunatna kołysanka” Anna
Malinowska, „Dziewczyny z powstania” Anna Herbich, „Żona wyklęta” Anna Śnieżko,
„Ta nasza wolność” Dariusz Jarosiński, „Opowiadania Borowskiego” Tadeusz Borowski,
„Inny świat”Gustaw Herling-Grudziński, „Medaliony” Zofia Nałkowska.
Koordynatorami akcji w szkole są p. Grażyna Rawa i p. Marek Domański.
-
CODEWEEK 2022
Konkurs informatyczny „153+1”
PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W NARODOWYM CZYTANIU
Pomoc dla Frania
#GaszynChallange #PompujemydlaFrania
24 października 2022 roku społeczność Zespołu Szkół w Różanie z wielką radości i zaangażowaniem podjęła wyzwanie i przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej #GaszynChallange #PompujemydlaFrania, której celem była pomoc na rzecz małego chłopca - Franka Kępy ze Szczecina chorującego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Zadanie polegało na wykonaniu 10 pompek lub przysiadów oraz dokonaniu wpłaty na konto Frania.
Wiemy, że pozostało już niewiele czasu, żeby zebrać prawie 10 milionów złotych, gdyż właśnie tyle kosztuje terapia genowa, która jest dla chłopca szansą na bycie sprawnym i samodzielnym. Dlatego też przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, z której dochód został przeznaczony na leczenie małego Frania. Zebraliśmy 367,56 złotych, które zostały już przelane na konto Fundacji Siepomaga.
Pomóc możesz także Ty, odwiedzając stronę https://www.siepomaga.pl/wplata/YOSemPDX i zasilając zbiórkę dowolną kwotą.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=521270860014143&set=pcb.521271050014124
INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY na organizację wycieczki trzydniowej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”
SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT na organizację trzydniowej wycieczki integracyjnej do Wrocławia dla pracowników i emerytowanych pracowników
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT na zakup laptopów wraz z dostawą w ramach Rządowego programu na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica"
KONKURS EKOCYRKULARNI
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
19 października 2022 roku w Czernicach Borowych odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych oraz nagród przyznawanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu tym uczestniczyły trzy nauczycielki zatrudnione w Zespole Szkół w Różanie.
Postanowieniem z dnia 28 września 2022 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczył medalem złotym za długoletnią służbę panią Renatę Kaźmierczak, panią Henrykę Pielach i panią Jolantę Świerczewską. Aktu dekoracji dokonał Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz Kierownik Delegatury w Ostrołęce Marcin Grabowski.
Odznaczonym serdecznie gratulujemy!
- liczba odwiedzin: 67877