• TYDZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

• Od 15 do 28 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły mogli na korytarzu dolnym grać w ciekawe i różnorodne gry planszowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się szachy i warcaby, ale pojawiły się również nowości, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród młodzieży.

Akcja zaplanowana i zorganizowana przez pprzez panią Dorotę Bachmurę , panią Grażynę Rawę i Samorząd Uczniowski była wspaniałą okazją do integracji, odpoczynku, zredukowania poziomu stresu, ale także wspierania rozwoju intelektualnego oraz stymulowania złożonych procesów poznawczych i emocjonalnych.

Warto grać w tzw. planszówki, ponieważ we współczesnym świecie są one ciekawą alternatywą dla bardzo absorbującego świata wirtualnego.

• SPOTKANIE Z POEZJĄ WISŁAWY SZYMBORSKIEJ W SETNĄ ROCZNICĘ URODZIN

• 28 marca 2023 roku uczennice klasy III LO oraz p. Grażyna Rawa i p. Jolanta Świerczewska wzięły udział w spotkaniu poświęconym twórczości noblistki. Zostało ono zorganizowane przez panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Różanie – p. Danutę Szydlik, a uczestniczyli w nim również seniorzy z miejscowej grupy WIGOR wraz z paniami Anną Samsel i Agnieszką Napiórkowską.

Uczennice oraz seniorzy zaprezentowali wybrane wiersze poetki. Nie zabrakło również ciekawostek z jej życia i akcentu muzycznego w postaci piosenki „Nic dwa razy”, którą zaśpiewała Kinga Rupińska.

Spotkanie dowiodło, że poezja łączy pokolenia, a twórczość artystyczna odgrywa ważną rolę życiu społeczeństwa.

• Turniej piłki siatkowej mężczyzn i kobiet szkół średnich powiatu makowskiego

• W dniu 25. 03. 2023r. W hali sportowej makowskiego liceum rozegrany został turniej piłki siatkowej mężczyzn i kobiet szkół średnich powiatu makowskiego.

Żeńską rywalizację prowadziły między sobą trzy drużyny, z których pierwsze miejsce zajęła ekipa Liceum Ogólnokształcącego z Makowa przed Zespołem Szkół z Makowa i Zespołem Szkół z Różana.

Nasze dziewczęta grały w składzie:

1. Kuś Wiktoria II TLP

2. Radulska Justyna III TL

3. Majewska Katarzyna IV TL

4. Misierewicz Natalia III TLp

5. Płodzich Roksana IV LO

6. Bakierzyńska Adrianna IV LO

7. Modzelewska Klaudia IV TL

8. Biernacka Julia IV TI

Wśród mężczyzn zwyciężyła reprezentacja Liceum z Makowa przed, Zespołem Szkół z Różana i Zespołem Szkół z Makowa.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

1. Kapraszewski Mateusz 4ti

2. Mróz Krystian 4ti

3. Mościcki Gabriel 4tl

4. Jończyk Piotr 4ti

5. Śledziewski Marcin 4ts

6. Kunc Krystian 4ts

7. Wysocki Łukasz 1tmp

8. Białobrzewski Patryk 2tsp

9. Olbryś Eryk 4ti

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, natomiast za drugie i trzecie miejsca wręczono medale.

Reprezentanci naszej szkoły otrzymali wodę i czekolady ufundowane przez Komitet Rodzicielski Zespołu Szkół w Różanie. Na turniej pojechaliśmy wynajętym busem.

Opiekunami byli: Artur Bujnowski, Adam Zamojski

• WIZYTA WSAP Z OSTROŁĘKI

W dniu 16. marca Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce zaprezentowała swoją ofertę edukacyjną dla kandydatów na studia w roku akademickim 2023/2024.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych : IV LO , IV Tl ,IV TI i IV TS .

• Konkurs CyberSkiller Challenge Poland Edycja III

• W dniu 13-15 -2023 r. odbył się etap wojewódzki konkursu CyberSkiller Challenge Poland Edycja III. Został on przeprowadzony w formie trzydniowej ligi .

Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Patryk Kęszczyk , Marek Załęski i Adrian Żebrowski z klasy IV LO.

CyberSkiller Challenge Poland 2021 jest ogólnopolskim konkursem wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Główną ideą konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów, a w związku z tym i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Rywalizacja w II etapie konkursu była bardzo intensywna. Uczniowie zmierzyli się z trudnymi zadaniami, których poprawne rozwiązanie wymagało specjalistycznej wiedzy informatycznej szczególnie z zakresu cyberbezpieczeństwa! Dzięki uczestnictwie w konkursie uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe,cenne i praktyczne umiejętności z cyberbezpieczeństwa,

Konkurs był też okazją do rywalizacji i dobrej zabawy !

W przeprowadzeniu konkursu została wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej - dra. hab. Bogdana Księżopolskiego.

Pomimo tego, że jako drużyna Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różanie nie udało się uczestnikom awansować do finału, mogą czuć się oni zwycięzcami, gdyż podjęli trud przygotowania się i rywalizacji w konkursie, który wymagał ogromnej ilości pracy !

Wierzymy , że wiedza i umiejętności zdobyte podczas przygotowań i pracy w konkursie będą użyteczne i pomocne na dalszej ścieżce edukacji i kariery.

Jeszcze raz dziękujemy za uczestnictwo w konkursie CyberSkiller Challenge Poland Edycja III. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w konkursie będzie początkiem waszej przygody w świecie cyberbezpieczeństwa!

Niebawem otrzymacie dyplomy potwierdzające trud i ciężką pracę włożoną w przygotowania do konkursu CyberSkiller Challenge Poland.

Do zobaczenia w następnych edycjach konkursu !

Koordynatorką konkursu w szkole była pani Joanna Boczkowska.